وزیر اطلاع رسانی یمن: موضع قطر در قبال یمن با طرح توسعه طلبانه ایران همسو است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه سه‌شنبه 31 مارس 2020 با انتقاد از سیاست قطر موضع دوحه در قبال بحران یمن را همسوی طرح توسعه طلبانه ایران دانست.

وزیر اطلاع رسانی یمن قطر را به استفاده ابزاری از حوثی‌ها و فراهم کردن پوشش برای این شبه نظامیان متهم کرد.

به گزارش العربیه معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی یمن در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه اجتماعی «توئیتر» از کشور قطر خواست تا در سیاست‌های خود در قابل یمن تجدیدنظر کرده و از باتلاق خون در یمن که آخوندهای ایران در آن فرورفته‌اند، دور شود. به گفته او تاریخ در آینده به هیچکس رحم نخواهد کرد.

الاریانی همچنین افزود:« قطر و دیگران اگر بر این باور باشند که با اتخاذ چنین سیاست‌هایی در یمن در راستای طرح‌های توسعه طلبانه ایران و صدور انقلاب خمینی قرار نگرفته‌اند، در اشتباهند.

او افزود: «اگر دوحه و دیگران بدون در نظر گرفتن اوضاع سیاسی، امنیتی، اقتصادی و انسانی یمن که از تحمل ادامه جنگ و ماجراجویی‌های بیشتر خسته شده است، بخواهند این کشور را به صحنه تسویه حساب‌هایی خود تبدیل کنند، سخت در اشتباهند».

او تاکید کرد کرد که جنگ های الجوف و مأرب تنها جنگ های حاشیه ای مربوط به دولت قانونی یمن یا یک طرف سیاسی نیست، بلکه جنگی سرنوشت ساز در مسیر رویارویی با طرح توسعه طلبانه ایران در منطقه است.

وزیر اطلاع رسانی یمن گفت، این حقیقتی است که برخی کشورهای بدون درک پیامدهای این سیاست که دامن همه را خواهد گرفت، می‌خواهند یمن را صحنه تسویه حساب های خود قرار دهند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم