دفاع رهبری اکثریت جمهوری‌خواه در سنا از رویکرد ترامپ در مقابله با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

میچ مکونل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در سنا، روز سه‌شنبه 31 مارس، دموکرات‌ها را به منحرف کردن تلاش ترامپ برای مقابله با پاندمیک کرونا متهم کرده و گفت: موضوع برکناری رئیس‌جمهوری، توجه دولت آمریکا را از بحران فزاینده ویروس کرونا در چین، منحرف کرد.

مکونیل در مصاحبه با یکی از رادیوهای آمریکا گفت: «ما به محاکمه برکناری رئیس‌جمهوری، محدود شدیم. فکر می‌کنم این کار، توجه دولت را به سوی خود منحرف کرد زیرا همه امور علی‌الدوام صرفا بر محور برکناری قرار داشت.»

Advertisement

مکونیل با اشاره به تام کتون، سناتور جمهوری‌خواه از آرکانزاس، به عنوان اولین فردی که ناقوس خطر در مجلس سنا را در مورد وضعیت جاری در چین به صدا در آورد، افزود: «سناتور تام کوتون بلافاصله این موضوع را برملا کرد و کاملا حق با او بود.» کوتون به دلیل نظریه‌های خود در مورد منشاء ویروس کرونا در این خصوص که کرونا احتمالاً در آزمایشگاهی در چین تولید شده، مورد انتقاد قرار گرفته بود.

ترامپ سه‌شنبه 31 مارس،در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی، چه بسا توجه وی را از پاسخ التزامات مربوط به شیوع کووید 19، منحرف کرده است. ترامپ گفت: «فکر می‌کنم خیلی خوب با موضوغ کرونا تعامل داشتم، اما به نظرم توجه من قدری منحرف شد. منظورم این است که فاصله‌گذاری اجتماعی در مورد من اعمال شد. فکر می‌کنم همان‌طور که واقفید من قطعاً مدتی را به اندیشه کردن در این خصوص اختصاص دادم.»


در زمانی که دولت ترامپ پیوسته تلاش می‌کند، نبرد علیه «کووید 19» با بکار بردن عبارات مثبت، در چارچوب دلخواه خود قرار دهد، کارگزاران امور مراقبت‌های بهداشتی در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا، مبارزات خود را در قالب جملاتی تند، بیان کرده و از کمبود تجهیزات اساسی پزشکی، رنج می‌برند.

مشکلات مربوط به تست‌گیری و معاینه موارد مشکوک به ابتلاء که از اوایل سال جاری آغاز شده، مقامات دولتی را در تلاش برای مقابله با دامنه این مشکل، با دشواری‌های اعصاب خرد کن مواجه ساخته است.

چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنا از دولت ترامپ خواست، وضغیت فوق‌العاده بهداشت عمومی را در اواخر ژانویه، اعلام کند.

او در بیانیه‌ای در 26 ژانویه گفت که وزارت بهداشت و خدمات انسانی باید برای مقابله با کرونا «رسما وضغیت فوق‌العاده بهداشت عمومی» را اعلام کند.

مکونل روز سه‌شنبه 31 مارس، در دفاع از ترامپ گفت: «فکر می‌کنم رئیس‌جمهوری کار بسیار خوبی انجام می‌دهد.»

رهبر اکثریت سنا گفت که وی معتقد است، دموکرات‌ها در تلاشند، پاسخ رئیس‌جمهوری به بحران کرونا را به «موضوعی سیاسی علیه او»، تبدیل کنند.

مکونل اضافه کرد: «ظاهرا دموکرات‌ها قصد دارند، نحوه برخورد رئیس‌جمهوری با این موضوع را به مسئله‌ای سیاسی علیه او تبدیل کنند. می‌بینم که ترامپ درمعرض حملات تندی قرار گرفته است.»

در طول این مصاحبه از مک کونل درباره احتمال وجود پیش‌نویس قانون مربوط به بسته چهارم حمایتی پیرامون نحوه واکنش به کرونا در کنگره، سؤال شد که وی در پاسخ گفت: «باید منتظرماند و دید.»

دموکرا‌ت‌ها درکنگره که در حال بررسی کلید‌زنی بسته حمایتی بلند پروازانه چهارم در پاسخ به ویروس کورونا هستند، روز دوشنبه ابراز امیدواری کردند، با موافقت نمایندگان هر دو حزب با پیش‌نویس این قانون، مبالغ بیشتری پول مستقیما به افزاد و مراکز دولت فدرال پرداخت شود و بودجه‌های کلان‌تری برای بهبود زیر ساخت‌ها، اختصاص یابد.

مکونل گفت: «فکر می‌کنم دیدگاه من به هر لایحه‌ای که از مجلس نمایندگان بیرون می‌آید، مانند دیگاه رونالد ریگان باشد که در دوران خود پیشنهاد کرد« ما باید نگاهی توام با اعتماد به روسیه داشته باشیم و در عین حال نیز از کنکاش و ملاحظه دقیق امور، غافل نشویم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم