تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 196 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 22 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد جدید آمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 196 نفر رسید.

موارد جدید دو دیپلمات خارجی مقیم کابل و چهار سرباز ناتو را نیز شامل شده است.

این وزارت اضافه کرد، این 22 مورد مثبت تازه شامل 13 مورد به ولایت هرات، شش مورد به کابل، یک مورد به ولایت غزنی، یک مورد به ولایت بغلان و یک مورد هم مربوط ولایت پکتیکا می شوند.

به گفته این وزارت، ویروس کرونا در 17 ولایت افغانستان شیوع پیدا کرده که تنها در ولایت هرات 143 مورد مثبت این ویروس ثبت شده است که تا کنون پنج بیمار ویروس کرونا در کشور بهبود یافته و چهار نفر بر اثر این ویروس جان باخته‌اند.

وزارت بهداشت افغانستان می گوید، ویروس کرونا در افغانستان وارد مرحله گردش اجتماعی شده است و مردم باید بیشتر احتیاط کنند در خانه بمانند به توصیه های بهداشتی توجه کنند.

این وزارت دوشنبه 30 مارس چهارمین ازمایشگاه تشخیص ویروس کرونا را در شهر کابل راه اندازی کرد. تاکنون در شهرهای کابل، هرات و جلال آباد ننگرهار آزمایشگاه های تشخیص کرونا فعال‌اند.

در همین حال، دولت افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا در شهرهای کابل، هرات، فراه، نیمروز و غزنی قیود «روزگردی» اجرا کرده است.

از سوی دیگر، گروه طالبان نیز برای مبارزه با ویروس کرونا وارد عمل شده و در ساحات تحت کنترل اش فعالیت های بهداشتی می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید