ترامپ خطاب به مردم آمریکا: برای روزهای سیاه دو هفته آینده آماده شوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 31 مارس 2020 ضمن اعلام اینکه برای محافظت از شهروندان چاره‌ای جز بستن کشور نداشته، از مردم خواست که برای روزهای سیاه در دو هفته آینده، آماده شوند.

ترامپ همچنین هشدار داد که ایالات متحده در راستای مبارزه با ویروس جدید کرونا با دو هفته «بسیار دردناکی» مواجه خواهد شد که در آمریکا و سایر نقاط جهانی قربانیان زیادی را خواهد گرفت. لذا مردم آمریکا باید برای روزهای سیاه در دو هفته آینده، آماده شوند.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه در کنفرانسی خبری به همراه کمیته بحران در کاخ سفید درباره تحولات شیوع همه گیر ویروس جدید کرونا گفت «می خواهم که هر آمریکایی باید برای روزهای سخت آینده آماده شود» و از تمامی شهروندان و شرکت های کشورش خواست تا برای ایالات متحده آمریکا فداکاری کنند.

ترامپ توضیح داد که « برای محافظت از شهروندان هیچ گزینه‌ای جز بستن کشور نداشته است، و ضمن اشاره به گفته‌های سابقش افزود که دولت این گونه تدابیر اتخاذ شده را تا اواخر آوریل تمدید خواهد کرد».

ترامپ در ادامه گفت که وزارت خزانه‌داری شرکت‌های کوچک را به شرط اینکه حقوق کارمندانشان را پرداخت کنند، کمک خواهد کرد. و افزود که در این راستا 52 میلیارد دلار در قالب وام‌هایی به شرکت‌های کوچک واگذار خواهد شد.

ترامپ همچنین گفت که دولت او تصمیم گرفته تا تسهیلاتی را برای پیشبرد کار بیمارستان‌ها بنا بر اولویت‌ها قائل شود.

از سویی دیگر مایک پنس نایب رئیس جمهوری آمریکا گفت که تمامی آمریکایی‌ها باید به تدابیر اتخاذ شده برای 30 روز آینده پایبند باشند.

مایک پنس افزود که دولت به فرمانداران ایالت‌ها تاکید کرده چنانچه نیاز به جابجایی تجهیزات پزشکی داشته باشند از نیروهای گارد ملی برای این منظور استفاده کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم