به دلیل ویروس کرونا تمام پروازها از کابل به هرات افغانستان متوقف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان فرمان داد، تمام پروازهای هوایی از کابل به هرات به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا سر از روز چهارشنبه اول آوریل متوقف شود؛ اما اداره هوانوردی ملکی افغانستان اعلام کرد، تمام پروازهای غیرنظامی میان کابل، هرات و سایر شهرها سر از روز پنج شنبه 2 آوریل متوقف می شود.

غنی در دیدار با اعضای کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این فرمان را صادر کرد و تاکید نمود، به فقرا، افراد بی‌بضاعت، بی‌جاشدگان داخلی و افراد روزمزد در ایام قرنطین رسیدگی شود.

براساس اعلامیه ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی به اعضای این کمیته دستور داد: «در زمینه فراهم نمودن گندم به این افراد، طرح جامع ترتیب نمایند و امور عملی آن تحت نظر امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری به پیش برده شود».

در این اعلامیه آمده، در این نشست فیصله صورت گرفت تا اداره انکشاف ملی، در جریان یک ماه برای 40 هزار تن زمینه اشتغال را فراهم نماید.

در همین حال، عبدالرحمن عطاش، رئیس اداره انکشاف ملی افغانستان در این نشست گفت که پلان اشتغال برای چهل‌هزار تن ترتیب شده است و سر از هفته آینده پروسه استخدام به صورت تدریجی آغاز می شود.

قابل ذکر است که وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد، تعداد مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 196 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم