با افزایش مواردابتلاء به کرونا؛ ژاپن در آستانه وضعیت اضطراری است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر اقتصاد ژاپن روز چهارشنبه 1 آوریل اظهار داشت: دولت ژاپن، نشست برنامه‌ریزی شده با مشارکت متخصصان پاندمیک کرونا، برگزار خواهد کرد تا در جریان آخرین تحولات مرتبط با این همه‌گیری، قرار بگیرد.

وی افزود که ژاپن هنوز به مرحله اعلام وضعیت اضطراری نرسیده و گمانه زنی‌ها در خصوص قریب‌الوقوع بودن اعمال مقررات قرنطینه کامل در توکیو، صحت ندارند.

Advertisement

این درحالی است که یوشیهیدی سوگا، دبیر ارشد دولت ژاپن، روز چهارشنبه 1 آوریل گفت، ژاپن با افزایش موارد ابتلاء به کووید 19 در این کشور، هنوز در آستانه وضعیت اضطراری قرار دارد.

سوگا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنترل ویروس در اولویت دولت است که «اقدامات لازم» را برای کاهش تأثیرات منفی بر اقتصاد کشور، انجام خواهد داد؛ بویژه که نظرسنجی افکار عمومی، بیانگر وجود بدبینی در میان شرکت‌های صنعتی به دلیل شیوع کرونا است.

یوشیرو موری، رئیس کمیته برگزار‌کننده مسابقات المپیک به تعویق افتاده توکیو، دوشنبه 30 مارس، اعلام کرد که المپیک توکیو در فاصله 23 ژوئیه تا 8 آگوست سال آینده، خواهد شد.

این امر براساس توافق قطعی امروز میان کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته برگزار کننده المپیک توکیو می‌باشد که قرار بود امسال برگزار شود اما پیشتر مقرر گردید، با توجه به بحران پاندمیک کرونا (کووید 19) ، برگزاری آن به سال آینده موکول شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم