آژانس داروئی اروپا: دستیابی به واکسن ضد کرونا دست کم یک سال زمان می برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آژانس دارویی اروپا وابسته به اتحادیه اروپا، در بیانیه‌‍ای برآورد کرده که دستیابی به واکسن ضد کووید 19 و تولید آن به اندازه کافی و در مقیاس کلان، دست کم یک سال زمان خواهد برد.

بر اساس برآورد این آژانس، حصول این پیشرفت، بستگی به اطلاعات موجود و تجارب گذشته در تولید واکسن ها دارد.

Advertisement

آژانس دارویی اروپا مستقر در آمستردام، خاطرنشان کرد، 2 واکسن پیشتر وارد مرحله اول آزمایش‌های بالینی شده و بر روی داوطلبان برخوردار از سلامتی آزمایش شدند.

بنا بر ارزیابی کلی آژانس دارویی اروپا، «پیش بینی چهارچوب زمانی معین برای پیشبرد تولید محصولات پزشکی کاری دشوار است.»

تا این لحظه هیچ دارویی به عنوان درمانی مؤثر برای ویروس کووید 19، تولید نشده که باعث مرگ 40 هزار نفر در سراسر جهان شده است.

از زمان شروع شیوع کرونا، بیش از 791 هزار نفر در 185 کشور و منطقه جهان به طور قطعی به کووید 19 آلوده شده اند اما این عدد، نمایانگر تمامی ماجرا نیست زیرا بسیاری از کشورها، صرفا مواردی را ثبت می کنند که نیاز به انتقال به بیمارستان دارند.

ایتالیا که اولین مورد مرگ ناشی ازکرونا را در خاک خود در اواخر فوریه به ثبت رساند، کشوری است که هم اکنون بیشترین آسیب را از انتشار کووید 19 دیده تا جائی که شمار موارد ابتلاء به 101 هزار و 739 نفر رسیده که 11.591 مورد از آنها، به کام مرگ فرو رفتند.

پس از ایتالیا، اسپانیا با 8189 مورد مرگ از مجموع 94.417 مورد ابتلاء، سرزمین اصلی چین با 3305 کشته از 81518 مورد ابتلاء و ایالات متحده با 3،170 کشته از 164.610 مورد ابتلاء به کووید 19، بیشترین شمار تلفات را به خود اختصاص داده اند. این در حالی است که فرانسه شمار موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در خاک خود را 3024 نفر و تعداد مبتلایان را 44.550 اعلام کرده است.

با توجه به آمار و ارقام موجود ایالات متحده هم اکنون از نظر شمار موارد ابتلاء به کرونا، رتبه اول جهان را دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم