پنتاگون فوت اولین سرباز آمریکایی مبتلا به ویروس کرونا را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت دفاع آمریکا پنتاگون شامگاه دوشنبه 30 مارس 2020 ضمن اعلام انتشار سریع ویروس کرونا در میان نیروهای نظامی این کشور، از فوت اولین سرباز آمریکایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها پنتاگون گفت، سرباز آمریکایی فوت شده یکی از عناصر گارد ملی در ایالت نیوجرسی بوده است که از 21 مارس در بیمارستان تحت معالجه بوده و در روز شنبه فوت کرد.

Advertisement

از سویی فیل مورفی فرماندار ایالت نیوجرسی بر شبکه «توئیتر» نوشت « دلم در غم از دست رفتن کاپیتان داگلاس لین هیکوک که قربانی ابتلا به ویروس کرونا است، شکسته، با همسر، فرزندان و خانواده او همدردیم».

داگلاس لین هوک سرباز آمریکایی فوت شده در گارد ملی به عنوان دستیار پزشک خدمت می‌کرد و در تلاش‌های امدادرسانی مقابله با ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا شرکت می‌کرد که این کشور اکنون بالاترین تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز گفت « امروز روز غم‌انگیزی برای وزارت دفاع است، اولین عنصر فعال به خدمت در آمریکا را به علت ابتلا به ویروس کرونا از دست دادیم».

وزارت دفاع ایالات متحده دوشنبه پیش از این اعلام کرد، تست کرونای 568 سرباز آمریکایی مثبت گزارش شده است که در مقایسه با 280 مورد مبتلا در روز پنجشنبه افزایش یافته است.

خبرگزاری رویترز هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد ارتش آمریکا با نگرانی از احتمال کاربرد اطلاعات از سوی دشمنان، از دادن هر گونه اطلاعاتی بیشتری درباره شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در صفوف نیروهایش خودداری کرده است.

ایالات متحده آمریکا تا شامگاه یکشنبه بیش از 163 هزار مورد مبتلای به ویروس کرونا را در این کشور گزارش کرده که دستکم 5506 تن از آنها بهبود یافته‌اند و دستکم 3148 تن دیگر از آنها فوت شدهاند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم