مقام آمریکایی: رژیم چقدر از اموال سرقت شده مردم ایران را صرف مقابله با کرونا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی انتقاد محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران از ایالات متحده آمریکا در شبکه اجتماعی توئیتر در باره تحریم‌های واشینگتن علیه تهران و اینکه چرا در شرایط کنونی کرونا تحریم‌ها از کشورش برداشته نمی‌شود، لن خودورکوفسکی، مشاور ارشد روابط عمومی وزارت خارجه آمریکا با انتشار پوستری از سید علی خامنه‌ای رهبر ایران که بر دلارها نشسته نوشت:«خامنه‌ای به معنای واقعی کلمه بر میلیاردها دلار نشسته است».

لن خودورکوفسکی در توئیتی نوشت :«سئوال از سران رژیم ایران و مدافعان این نظام؛ چقدر ازثروت‌های اعلام نشده که از مردم ایران سرقت شده برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص داده شده؟».

علی خامنه‌ای رهبر ایران پس از کشته شدن قاسم سلیمانی در پروژه موسوم به «انتقام بزرگ» مبلع 200 میلیون یورو برای حمایت از نیروی سپاه قدس اختصاص داد.


برخی از مخالفان جمهوری اسلامی با مطرح کردن این سئوال که چرا خامنه‌ای حاضر نیست یک تومان برای کمک به مردم مصیبت زده بدهد، از عملکر رهبر ایران به شدت انتقاد می کنند.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در توییتی نوشته بود که در دوران شیوع کرونا، آمریکا «جنگ اقتصادی، تروریسم اقتصادی و بهداشتی» به راه انداخته و از کشورهای دیگر خواسته بود که از «معاونت در جنایات جنگی» پرهیز کنند.

به لغو تحریم‌های جمهوری اسلامی نیست! کمک‌های بین المللی هم تنها با نظارت بین‌المللی به جمهوری اسلامی مجاز است. زیرا همه را برای مزدورانش میفرستد و در انبارهای سپاه احتکار و به قیمت بالا به مردم فروخته می‌شود.

دولت ایران از دروغگویی دست بردارد

سخنان ظریف باعث شد که مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز به پاسخ دهد او نیز بوستری از رهبر ایران که وسط واژه بیلیون دلار گذاشته شده است را منتشر کرد و در توییتی با اشاره به درخواست ظریف برای رفع تحریم در دوران بحران کرونا گفت حکومت ایران می‌تواند برای مقابله با کرونا از «میلیاردها دلار» موجود در صندوق‌ خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی استفاده کند.


او در توییتی که روز دوشنبه 30 مارس منتشر کرد، نوشت دولت ایران باید از دروغگویی و دزدی کردن دست بردارد.

پیش از این محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در توییتی نوشته بود که در دوران شیوع کرونا، آمریکا «جنگ اقتصادی، تروریسم اقتصادی و بهداشتی» به راه انداخته و از کشورهای دیگر خواسته بود که از «معاونت در جنایات جنگی» پرهیز کنند.

مقامات جمهوری اسلامی با استفاده از شرایط جهانی و همدردی همه کشورهای جهان با مبتلایان به کرونا برای رفع تحریم‌ها، تلاش‌های گسترده ای را آغاز کردند.

تعدادی از مسئولان و گروهی از دانشجویان طرفدار دولت نیز در نامه‌ای به مدیرکل یونسکو خواستار رفع تحریم‌های ایران در زمینه محموله‌های دارویی و تجهیزات پزشکی و همچنین صادرات شده‌اند. اما دولت آمریکا هموار اعلام کرده که تحریم‌های این کشور علیه ایران شامل دارو و تجهیزات پزشکی و کشاورزی و کمک‌های انسانی نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید