تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 174 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 29 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 174 نفر رسید که دو دیپلمات خارجی مقیم کابل و چهار سرباز ناتو نیز شامل‌اند.

این وزارت اضافه کرد، این 29 مورد مثبت تازه شامل 25 مورد به ولایت هرات، دو مورد به ولایت کندهار، یک مورد به ولایت دایکندی و یک مورد هم مربوط ولایت نیمروز می‌شوند.

Advertisement

به گفته این وزارت، ویروس کرونا در 17 ولایت افغانستان شیوع پیدا کرده که تنها در ولایت هرات 131 مورد مثبت این ویروس ثبت شده است که تا کنون پنج بیمار ویروس کرونا در کشور بهبود یافته و چهار نفر بر اثر این ویروس جان باخته‌اند.

وزارت بهداشت افغانستان می گوید، ویروس کرونا در افغانستان وارد مرحله گردش اجتماعی شده است و مردم باید بیشتر احتیاط کنند در خانه بمانند به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند.

این وزارت دوشنبه 30 مارس چهارمین ازمایشگاه تشخیص ویروس کرونا را در شهر کابل راه اندازی کرد. تاکنون در شهرهای کابل، هرات و جلال آباد ننگرهار آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا فعال‌اند.

در همین حال، دولت افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا در شهرهای کابل، هرات، فراه، نیمروز و غزنی قیود «روزگردی» اجرا کرده است.

از سوی دیگر، گروه طالبان نیز برای مبارزه با ویروس کرونا وارد عمل شده و در ساحات تحت کنترل اش فعالیت‌های بهداشتی می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم