ترامپ: اولویت اول من نجات انسان‌ها و در درجه دوم نجات اقتصاد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 30 مارس 2020 گفت، نجات اقتصاد در درجه دوم اولویت‌هایش قرار گرفته است و اکنون اولویت اول او نجات جان انسان‌ها از شیوع همه‌گیر ویروس جدید کرونا است.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ ضمن اعلام اینکه داروی کلوروکین بر روی بیش از 1000 شخص آزمایش شده است، تاکید کرد که سیستم‌های بهداشتی آمریکا آزمایشاتی را برای تشخیص موارد مبتلا به ویروس کرونا بر روی نزدیک به یک میلیون نفر انجام داده‌اند.

ترامپ در کنفرانسی خبری که روزانه در کاخ سفید همراه با کمیته بحران مقابله با کرونا منعقد می‌شود افزود که هر خانواده می‌تواند در متوقف کردن شیوع همه‌گیر ویروس کرونا نقش داشته باشد.

دستگاه تست کرونا رئیس جمهوری آمریکا همچنین اعلام کرد که به تحویل هزاران دستگاه کمک تنفس مصنوعی به ایالت‌های دیگر در کشورش ادامه خواهد داد.

ترامپ افزود که بیش از 11 هزار نیروی گارد ملی آمریکا وظیفه توزیع تجهیزات پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در این کشور را بر عهده خواهند داشت.

ترامپ همچنین دستگاهی را به نمایش گذاشت که گفت قادر است تست تشخیص ابتلا به کرونا را در چند دقیقه انجام دهد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت:« به نخست وزیر ایتالیا اطلاع دادم که من تجهیزات پیشگیری به ارزش 100 میلیون دلار را(به ایتالیا) ارسال خواهم کرد».

اجرای تدابیر سخت‌گیرانه‌تر

ترامپ همچنین به احتمال تشدید و سختگیرانه شدن هر چه بیشتر تدابیر جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اشاره کرد و بر ضرورت ادامه ممنوعیت سفر تاکید کرد.

ترامپ ضمن اعلام اینکه فرمانداران ایالت‌ها از تلاش‌های دولت فدرال راضی هستند، افزود «دارای 10 هزار دستگاه کمک تنفس مصنوعی اضافی هستیم اما این تعداد کافی نخواهد بود».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ضمن اشاره به اینکه دولتش سیستم بهداشتی درمانی فرسوده‌ای را به ارث برده است، تاکید کرد که دولت او با تدابیر پیشگیرانه‌ای که اتخاذ کرده تاکنون توانسته جان 2.2 میلیون نفر را نجات دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید