بهداشت جهانی از پادشاه سعودی بخاطر درمان رایگان مبتلایان به کرونا تشکر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تیدروس ادهانوم مدیر بهداشت جهانی، روز سه شنبه 31 مارس از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی به خاطر درمان رایگان همه بیماران کرونایی ساکن این کشور تشکر و قدردانی کرد.

ملک سلمان روز دوشنبه طی دستور العملی از مسئوالان بهداشتی خواست تا همه مبتلایان به بیماری کرونا از شهروندان سعودی و غیر سعودی مقیم این کشور را بطور رایگان درمان کنند.

Advertisement

رئیس سازمان بهداشت جهانی طی توئیتی در حساب رسمی خود در شبکه توییتر نوشت: «این همان معنای # سلامتی_ برای همه است. از خادم حرمین شریفین بخاطر رهبری شما و تعهدتان به تضمین دسترسی همه به خدمات درمانی لازم برای مبارزه با COFED 19. تشکر می‌کنم ».

او در ادامه‌افزود:«امیدواریم که سایر کشورها هم از گام‌هایی که شما برای رهبری بحران و همبستگی برداشته‌اید الگو بگیرند».

روز دوشنبه توفیق الربیعه وزیر بهداشت پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی فرمان داد که بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا از جمله شهروندان سعودی، افراد مقیم و کسانی که بدون اقامت به طور غیر قانونی در این کشور حضور دارند، به طور رایگان معالجه شوند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، توفیق الربیعه وزیر بهداشت سعودی که در کنفرانسی خبری از ریاض پایتخت سعودی سخن می‌گفت تاکید کرد که همگان باید به تعلیمات پیشگیرانه ویژه مربوط به جلوگیری از انتشار ویروس جدید کرونا در کشور پایبند باشند. او در ادامه اشاره کرد که هیچ‌کس از خطر مبتلا شدن به ویروس کشنده کرونا مصون نیست.

وزیر بهداشت سعودی درباره واکسن یا دارو برای درمان بیماری ناشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا گفت تا به امروز هیچ‌گونه داروی مورد اعتماد یا ثابتی برای کرونا وجود ندارد و همه واکسن‌های متداول به دوره‌‌‌ای از آزمون نیاز دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم