مشاور نزدیک نتانیاهو به ویروس کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های اسرائیلی روز دوشنبه 30 مارس اعلام کردند که نتیجه آزمایش کرونای یکی از مشاوران نزدیک بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور مثبت اعلام شده است. این مشاور سه روز پیش با نتانیاهو ملاقات داشته واکنون وضعیت نخست وزیر 70 ساله اسرائیل مبنی بر اینکه آیا او هم از طریق این مشاور به کرونا مبتلا شده یا نه، مشخص نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز یک مسئول اسرائیلی با اعلام خبر ابتلای یک نماینده زن عضو پارلمان این کشور، گفت وضعیت او خوب است و به دستورات وزارت بهداشت این کشور در این زمینه عمل خواهند کرد.

روزنامه تایمز آو اسرائیل نیز روز دوشنبه نوشت، منبع نزدیک به کابینه نتانیاهو با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی کانال 12 این کشور اعلام کرد نتیجه آزمایش کرونای «ریوکا پالوش» مثبت بوده است.

مشاور نتانیاهو پس از بستری شدن همسرش در بیمارستان به دلیل ابتلا به کرونا، برای بررسی ابتلا به این بیماری آزمایش داد.

طبق این گزارش دفتر نتانیاهو اعلام کرده که بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت کسانی که با مشاور نخست وزیر در ارتباط بوده اند، باید خود را به مدت 14 روز قرنطینه کنند.

رسانه‌های اسرائیلی از جمله «جروزالم پست» پیشتر گزارش دادند که 7 تن از قانونگذاران این کشور تاکنون به دلیل مثبت بودن آزمایش کرونای افرادی که با آن‌ها سروکار داشته اند، خود را قرنطینه کرده‌اند.

به گزارش رویترز، اسرائیل تاکنون از ابتلای 4247 مورد ابتلا و 15 مورد وفات بر اثر ویروس کرونا خبر داده است. وزارت بهداشت اسرائیل هشدار داده که احتمال دارد شمار جانباختگان مبتلا به ویروس کرونا به هزارها هم برسد.

بنا به منابع دفتر نتانیاهو، قرار است نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه با کابینه خود تشکیل جلسه دهد تا در باره محدود کردن حرکت رفت و آمد در برخی از شهرهای این کشور را بررسی کنند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید