فرمان حاکم دبی در مراقبت‌ از سالمندان کرونایی اماراتی و غیر اماراتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم رئیس مجلس وزیران، نایب رئیس دولت امارات متحده عربی و حاكم امارت دبى، روز دوشنبه 30 مارس دستورالعملی را صادر کرد که به موجب آن اولویت رسیدگی و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، غذایی و دیگر مایحتاج زندگی را به شهروندان سالمند این کشور داده شود.

این دستورالعمل شامل سالمندان غیر اماراتی مقیم این کشور نیز می شود. دستور شیخ محمد در راستای طرح مبارزه با کرونا كه با عنوان «در خانه بمان» معروف است، صادر و اجرایی شده است.

طبق گزارش روزنامه اماراتی «البیان» این دستورالعمل با پیگیری حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم ولیعهد امارت دبی و با همکاری پلیس و هیئته توسعه جامعه دبی اجرا خواهد شد.

در همین پلیس و هیئت توسعه جامعه دبی طرحی به نام «حمایت و رسیدگی» به منظور ثبت نام سالمندان جهت قرار گرفتن آنها در اولویت رسیدگی به آنها راه اندازی شده است.

پلیس و اداره توسعه جامعه دبی تاكید كرد، كه هدف از این برنامه ارائه خدمات ویژه برای قشر سالمندانی است كه به این مراقبتها نیاز دارند.

در این طرح کارکنان این اداره از محل سکونت سالمندان بازدید کرده و به درخواست‌ها و احتیاجات مادی و معنوی آنها پاسخ و در اسرع وقت به آنها رسیدگی خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید