کرونا چقدر بر سطوح باقى می‌ماند؛ آیا ويروس در تابستان ناپدید می‌شود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کارشناسان در سراسر جهان هنوز هر چیزی پیرامون ویروس جدید کرونا یا «کوید 19» را بررسی می‌کنند تا از طریق شناخت این ویژهگی‌ها بتوانند به بحرانی که همه بشریت با آن روبرو شده است، پایان دهند. ویرووس کرونا که به بیماری همه گیر جهانی تبدیل شده و جان بیش از 33 هزار نفر را گرفت است اکنون بزرگترین چالش همه کشورها شده است.

دانشمندان چینی در دانشگاه هونگ کنگ جزئیات جدیدی از این بیماری را فاش کرده‌اند که از جمله آنها دمایی که ویروس کرونا به صورت به ویژه در آن فعال می ماند.

دانشمندان این داده های جدید را در صفحه «MedRxiv » که مختص علوم پزشکی است منتشر کرده‌اند.

دانشمندان توضیح داده اند كه کرونا در دمای حدود 4 درجه در صورتی که با مواد پاک کننده یا ضد عفونی کننده روبرو نشود به مدت 14 روز عمر خواهد کرد.

دانشمندان افزودند، ویروس «سارس» نمی‌تواند درجه حرارت بالا را تحمل كند و در مدت 5 دقیقه با دمای 70 درجه سانتیگراد از بین می رود
دوام کرونا روی کاغذ، لباس، چوب، شیشه و پلاستیک چقدر است؟

دانشمندان چینی کشف کردند که ویروس کرونا می تواند در سطح اجسام مختلف مقاومت کند و برای مدتی باقی بماند.

این ویروس بر روی کاغذ تا 3 ساعت، روی لباس و چوب 2 روز، روی شیشه‌ها تا 4 روز و روی پلاستیک ها تا 7 روز باقی می‌ماند.

دانشمندان خاطرنشان كردند كه اين ويروس تا هفت روز می‌تواند در سطح خارجي ماسک‌های پزشكی باقی بماند لذا ماسک‌ها یا باید تعویض شوند یا به صورت دقیق ضد عفونی و پاکسازی شوند.

آیا کرونا در فصل تابستان ناپدید خواهد شد

اطلاعات جدید دانشمندان در این زمینه بسیار مفید است به ویژه پس از آنکه مقامات بهداشتی ایالات متحده در گذشته اعلام کردند که فرضیه احتمالی مبنی بر اینکه کرونا احتمالا یک ویروس فصلی باشد و به همین دلیل احتمال کاهش یا نابودی او هوای گرم یا گرم وجود دارد، را بررسی کرده است . سازمان بهداشت جهانی با رد این تئوری‌ها اعلام کرد که هیچ دلیل علمی وجود ندارد که این بیماری تا تابستان ناپدید شود.

دکتر مایک رایان ، مدیر اجرایی برنامه بهداشت اضطراری WHOدر تاریخ 7 مارس اظهار داشت كه همه باید تصور كنند كه ویروس همچنان قادر به شیوع خواهد بود و اشتباه است كه فكر كنید كه فصل تابستان مانند آنفولانزا از بین می رود. او تاکید کرد که این یک فرضیه است اما دلیل علمی ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید