طالبان 22 سرباز افغان را در ولایت های تخار و زابل افغانستان کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های افغانستان دوشنبه 30 مارس تایید کردند، در نتیجه حملات طالبان در ولایت های تخار و زابل کشور 22 سرباز امنیتی کشته شدند.

خلیل اسیر، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت تخار به شبکه آریانانیوز گفت، جنگجویان طالبان به ولسوالی «خواجه غار» این ولایت حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی رو به رو شدند.

اسیر اضافه کرد، در این رویداد 13 پولیس ملی و محلی جان باخته و شش سرباز دیگر زخم برداشتند، هم چنان به طالبان نیز تلفات سنگین وارد شده است.

در خبری دیگر، یک سرباز نفوذی شامگاه یکشنبه 29 مارس در ولایت زابل در جنوب افغانستان بالای همکاران تیر اندازی کرد.

یک منبع به شبکه طلوع نیوز گفته است، این سرباز نفوذی 9 همکارش را در ولسوالی ارغنداب ولایت زابل کشت و بعد از آن به طالبان پیوست.
گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

این حوادث در شرایطی رخ داده که وزارت دولت در امور صلح افغانستان جمعه 27 مارس 2020 از تعیین هیأت 21 نفری دولت برای گفت‌وگو با گروه طالبان خبر داد.

اما گروه طالبان این هیئت مذاکره کننده حکومت افغانستان را رد کرده می گوید، این هیئت همه شمول نیست و خلاف متن توافقنامه صلح میان امریکا و این گروه است.

از سوی دیگر، وحید عمر، مشاور رئیس جمهوری افغانستان در امور روابط عامه و راهبردی یکشنبه 29 مارس در نشست خبری در کابل گفت، رهایی زندانیان طالبان مشروط به آغاز مذاکرات بین الافغانی است.

قابل ذکر است که طالبان می گویند، براساس امضای توافقنامه صلح با امریکا، باید پنج هزار زندانی شان و یک هزار زندانی دولت افغانستان آزاد شوند بعد از آن مذاکرات بین الافغانی شروع می شود. توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در دوحه قطر امضا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید