کشورهایی که هنوز پای کرونا به آنها بازنشده کدامند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ویروس کرونا با سرعتی سرسام‌آور کشورها را یکی پس از دیگری فتح كرده و تا کنون هیچ جنگجوی خونریزی نتوانسته، به اندازه کرونا کشورگشایی کند. با این حال هنوز 22 کشور جهان در مقابل این ویروس دوام آورده و تسلیم آن نشده‌اند.

براساس آمار ارائه شده در وبگاه worldometers تا ساعات پایانی روز یکشنبه 29 مارس 2020، در مجموع 686,199 مورد ابتلا به کرونا در سرتاسر جهان و 32,277 مورد مرگ بر اثر آن ثبت شده است. نکته جالب توجه این است که هم کشورهایی جهان اول و کشورهایی که گمان می‌شد دارای پیشرفته‌ترین سیستم‌های درمانی هستند، از جمله همه کشورهای قاره‌های اروپا و آمریکا، در مقابل کرونا تسلیم و فقیرترین و ضعیف‌ترین کشورها در مقابل آن تاب آورده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد کشورهایی که پای کرونا هنوز به آنها باز نشده، به موقع مرزهای خود را با همسایگانشان بسته‌اند.

کشور فقیر و جنگ‌زده یمن که بخش‌هایی از آن تحت اشغال پیکارجویان حوثی است، با 30 میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین کشور خالی از کروناست.

کره‌شمالی با 25 میلیون نفر جمعیت در رده بعدی این فهرست قرار دارد. اگرچه هنوز رسما ابتلای کسی به ویروس #کرونا در این کشور ثبت نشده ولی پیونگ‌یانگ تا کنون حدود 10 هزار نفر را قرنطینه کرده است. سازمان جهانی بهداشت می‌گوید گمان می‌کند مواردی از ابتلا به کرونا در کره‌شمالی وجود داشته باشد.

کشور آفریقایی مالاوی که با 19 میلیون نفر جمعیت در جنوب شرق این قاره واقع شده، نیز تا کنون خالی از کرونا مانده است. پیتر موتاریکا، رئیس‌جمهوری مالاوی کرونا را «فاجعه ملی» خواند و دستور بستن همه مرزهای کشورش را صادر کرد. در این کشور همه مدارس، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی از 23 مارس 2020 تا اطلاع ثانوی تعطیل و دولت تجمع بیش از 100 نفر را ممنوع اعلام کرد.

پای کرونا هنوز به کشور بوروندی هم که با 12 میلیون نفر جمعیت در مرکز آفریقا قرار دارد، نرسید و این کشور از 21 مارس همه پروازها به و از این کشور را لغو کرد.

در سودان جنوبی که 12 میلیون نفر جمعیت دارد، نیز هنوز موردی از ابتلا به کرونا ثبت نشده و همه فرودگاه‌ها و گذرگاه‌های زمینی بسته شده‌اند، به این امید که پای کرونا به این کشور باز نشود.

به گزارش دیلی‌استار آنلاین تا کنون در قاره آفریقا کشورهای ملاوی، بوروندی، سودان جنوبی، سیرالئون، بوتسوانا، لسوتو، جزایر قناری و سائوتومه و پرنسیپ و در قاره آسیا کشورهای یمن، کره شمالی، تاجیکستان و ترکمنستان و در قاره اقیانوسیه کشورهای جزایر سلیمان، وانواتو، ساموا، کیریباتی، تونگا، جزایر مارشال، پالائو، توفالو و نائورو خالی از کرونا هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید