الزرفی: به برگزاری انتخابات زودهنگام که خواسته معترضان عراقی است متعهدم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عدنان الزورفی، نامزدی که از سوی رئیس جمهوری عراق برای پست نخست وزیری عراق تعیین شد، روز شنبه 28 مارس تاكید كرد كه یكی از اولویت‌های دولت آینده او برآورده كردن خواسته معترضان یعنی برگزاری انتخابات زودهنگام و عادلانه پارلمانی است.

دفتر الزرفی اعلام کرد او روز شنبه پس از استقبال از سفیران کشورهای اتحادیه اروپا در عراق، در توئیتی ضمن تسلیت به همه کشورهای اروپایی که روزانه صدها نفر از شهروندان خود را به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا از دست می‌دهند، گفت با خانواده‌های جانباختگان ابراز همدردی می کنم . الزرفی گفت، کشورهای اروپایی در بسیاری از مسائل مهم و اساسی با عراق همکاری داشته و در کنار این کشور بودند.

الزرفی افزود: «یکی از اولویت‌های دولت آینده برآورده کردن خواسته‌های معترضان مسالمت آمیز ، مقابله با فروپاشی مالی و اقتصادی، کار برای کاهش سطح فقر در عراق و نهادینه کردن حاکمیت قانون در این کشور است».

الزرفی همچنین با توجه به نگرانی‌های ناشی از گسترش کرونا و پیامدهای آن که باعث فروپاشی اقتصاد و بازار جهانی شد، میزان خطرات پیش روی عراق، کشورهای منطقه و جهان را با سفیران کشورهای اروپایی بررسی کرد


از سوی دیگر سفیران کشورهای اروپایی ابراز امیدواری کردند که عراق بتواند در آینده نزدیک به اوضاع طبیعی خود باز گردد و مانند دیگر کشورها به ثبات و استقرار مطلوب دست یابد.
سفیران کشورهای اروپایی همچنین برای نخست وزیر جدید عراق موفقیت در تحقق آرمان های مردم و ارتقاء جایگاه کشورش در منطقه و جهان را برایش آرزو کردند.

آخرین آمار موارد شناسایی شده از ابتلا به کرونا در عراق

وزارت بهداشت عراق روز پنجشنبه اعلام کرد، 36 نفر تاکنون بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خودشان را از دست دادند.

شمار افراد مبتلایان به این ویروس در عراق به 382 نفر رسیده است.این وزارت همچنین از بهبودی حال 107 نفر خبرداد.

کمیته بحران و مبارزه با ویروس کرونا در عراق چند روز پیش تصمیم به اعمال مقررات منع آمدو‌رفت یک هفته‌ای در بغداد گرفت.

این تصمیم در چارچوب اقدامات پیشگیرانه از شیوع گسترده کرونا در این کشور اتخاذ و از17 تا 23 ماه جاری اعمال می شود.

همچنین تمامی پروازها تا 24 ماه مارس در عراق لغو شده است. گفتنی است در پی گسترش بیماری کرونا در عراق، ورود و خروج به تمام استان های این کشور محدود شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size