آمار جانباختگان ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 2 هزار نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع رسمی ایالات متحده آمریکا شامگاه شنبه 28 مارس 2020 اعلام کردند، شمار جانباختگان بیماری کورنا به بیش از 2 هزار نفر رسید.

براساس آخرین آماری که دانشگاه جان هاپکینز آن را شامگاه شنبه، منتشر کرد شمار جانباختگان ابتلا به ویروس جدید کرونا در آمریکا از مرز 2 هزار نفر فراتر رفته و تعداد مبتلایان این ویروس نیز به بیش از 120 هزار نفر رسیده است.

ایالات متحده آمریکا در آخرین آمار ارائه شده خود، مرگ 2200 نفر و ابتلای 121.117 مورد به ویروس کرونا را تایید کرد.

با ارائه این آمار از قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا تعداد کشته شدگان این کشور از روز چهارشنبه هفته گذشته تاکنون دو برابر شده است با این حال شمار مرگ و میر ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در ایالات متحده نسبت به کشورهای ایتالیا که بیش از 10 هزار و اسپانیا که حدود 6 هزار فوتی داشته‌اند، بسیار کمتر است.

New York
New York

ایالت نیویورک با 52،318 مبتلا و 728 فوتی، نسبت به دیگر ایالت‌های آمریکا بیشترین آسیب و تلفات را از ویروس کرونا متحمل شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در مراسمی که برای عزیمت کشتی بیمارستانی هزارتخت‌خوابی نیروی دریایی آمریکا به نیویورک، در ویرجینیا برگزار شد گفت که از هیچ کاری برای سلامتی مردم نیویورک و مردمی که در سراسر کشور نیازمند هستند دریغ نخواهد کرد.

ترامپ طی سخنانی گفت، هر کسی از شهر نیویورک به خارج از آن سفر کند باید 14 روز خود را قرنطینه کند. او از قرنطینه کردن قریب الوقوع ایالت‌های نیویورک و نیوجرسی وکنتیکت خبر داد.

 كاليفورنيا
كاليفورنيا

رئیس جمهوری آمریکا اما زمان یا نحوه اجرایی این قرنطینه را مشخص نکرد.

فرماندار فلوریدا پیش ازاین از کسانی که از نیویورک به این ایالت سفر می‌کنند خواسته بود که به محض رسیدن به این ایالت، 14 روز خود را قرنطینه کنند.

کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا 1200 کادر پزشکی و یک هزار تخت خواهد داشت و بیشتر مواردی که ربطی به کرونا را نخواهند داشت برای معالجه به آن فرستاده خواهند شد تا بیمارستان‌هایی که بیشتر از ظرفیت خود مشغول معالجه بیماران کرونایی هستند، فضای بیشتری برای ادامه کار خود داشته باشند.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در این مراسم حضور داشت و گفت، نیروهای نظامی آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا آمادگی کامل خواهند داشت.

کشتی بیمارستان نیروهای دریایی «کامفورت» از نورفولک ایالت ویرجینیا امروز به مقصد نیویورک حرکت خواهد کرد.

ترامپ در مراسم اعزام این کشتی به نیویورک اطلاعاتی در خصوص اقدامات دولت آمریکا برای تامین نیازهای ایالت‌های مختلف ارایه کرد و از جمله از تهیه و ارسال 11.6 میلیون ماسک، 5 میلیون محافظ صورت و بیش از 4 میلیون لباس محافظتی خبر داد. او گفت که از شرکت‌ جنرال موتورز خواسته است که دستگاه‌های کمک‌تفنسی یا ونتالیتور تولید کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید