.
.
.

ماکرون: ما در مبارزه علیه کرونا در کنار ایتالیا ایستاده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه، شنبه 28 مارس، درمصاحبه با روزنامه‌های ترقی‌خواه ایتالیا، در تلاش برای برخورد ملاطفت‌آمیز با مردم ایتالیا که در معرض تاخت و تاز شدید ویروس کرونا قرار دارند، تاکید داشت، فرانسه برای ارائه کمک به ایتالیا، کملا آمادگی دارد و ایتالیایی‌ها باید نسبت به موضوع دریافت کمک از چین یا روسیه در مبارزه با ویروس کرونا، رفتاری محتاطانه داشته باشند.

ماکرون همچنین خواستار ابراز همبستگی قوی‌تر در امر مبارزه با کرونا در اختصاص بودجه لازم در اروپا شد.

ماکرون عنوان ساخت: «درباره کمک‌های چین و روسیه حرف‌های بسیازی مطرح است، اما چرا نمیگوئیم، فرانسه و آلمان، دو میلیون ماسک و ده‌ها هزار کاپشن محافظتی برای ایتالیا تامین کرده‌اند.»

او افزود: «البته این مقدار کمک، کافی نیست، اما این فقط آغاز راه است و ما نباید محو شنیدن مطالب مطرح شده از سوی شرکای بین المللی یا رقبای خود بشویم.»

ایتالیا که یکی از کشورهایی است که متحمل بیشترین زیان ناشی انتشار کروناویروس جدید (کووید-19) شده، اقدام فرانسه و آلمان در ابتدای بحران کرونا در نادیده گرفتن تهیه ماسک و سایر تجهیزات برای ایتالیا در راستای کمک به مقابله با شیوع ویروس را بشدت مورد انتقاد قرار داد.

ایتالیا برای جبران این کاستی‌ها، از چین درخواست کمک کرد که مبادرت به ارسال هواپیمای حامل ماسک و دستگاه کمک تنفسی برای ایتالیا نمود که روی آنها برچسب‌هایی با کلمات «پیش بسوی ایتالیا» و پرچم‌های چین و ایتالیا، چسبانده شده بود که تأثیر زیادی در روحیه دهی به ایتالیایی‌ها برجای گذاشت.

ماکرون گفت: «چیزی که مرا نگران می‌کند، این است که هر بیمار، به تنهایی بیماری خود را تحمل کند ... اگر ما همبستگی خود را نشان ندهیم، ممکن است ایتالیا، اسپانیا یا کشورهای دیگر بتوانند به شرکای اروپایی خود بگویند ... شما کجا بودید وقتی ما در جبهه نبرد بودیم؟ من خواهان اروپای خودخواه و تقسیم شده نیستم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم