روحانی:اینقدر بخش سلامت را مستحکم کردیم که بیماران کرونا فقط 10% پول‌شان رامی‌پردازند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز شنبه 28 مارس در جلسه «ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا» گفت، اینقدر پایه‌های سلامت را مستحکم کردیم که امروز هرکس به کرونا مبتلا می‌شود و وارد بیمارستان می‌شود 90 درصد را دولت و بیمه پرداخت می‌کند و او فقط 10 درصد را پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، روحانی گفت: «در حوادث این چند روزی که مردم گرفتار ویروس کرونا بودند، پایه‌های بهداشتی و درمانی کشور ما آن‌چنان مستحکم است که نه تنها تا امروز تاب آوری کرده است خدای نکرده چند هفته طولانی شود و یک اوجی هم بگیرد بیمارستان‌ها و پزشکان و پرستاران ما این آمادگی را برای درمان و رسیدگی دارند».

رییس جمهوری ایران افزود: «خدا را شاکریم که جزوکشورهایی نیستیم که بیماران ما در سالن بیمارستان روی زمین افتاده باشند. جزو کشورهایی نیستیم که جنازه افراد فوت شده زیاد باشد که کامیون‌های یخچال دار بیاورند و مریض‌های ما در پیاده رو و چمن بیرونی بیمارستان روی زمین افتاده باشند».

او در ادامه گفت: «ما جزو کشورهایی نیستیم که مواد غذایی 8 تا 10 صبح باشد و هرکس بعد از آن به فروشگاه برود با قفسه‌های خالی تا فردا صبح مواجه شود. در کشور ما فروشگاه‌های بزرگ 24 ساعت باز و فعال هستند که در سایه تلاش مدیران و کارکنان فروشگاه‌ها و زنجیره تامین از بنادر و تحویل کالا و یا از مزارع کشاورزی تا انبار و توزیع در فروشگاه‌ها میسر شده است. این کار به خوبی در حال انجام است و هیچ گونه‌ای وقفه‌ای نداریم».

در حالی که حسن روحانی در مورد توانایی ایران در کنترل شیوع کرونا صحبت کرده و تاکید دارد که ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان در وضعیت بهتری قرار دارد اما شواهد نشان می‌دهد که بسیاری از موارد ابتلاء در ایران از کمبود امکانات، از جمله کمبود تخت بیمارستان‌ها، رنج می‌برد.

در همین رابطه در چندین ویدیو منتشر شده، ده‌ها بیمار مشاهده می‌شوند که بر روی تختخواب‌های پیش‌ساخته در راهروهای بیمارستان‌ها و پارکینگ‌ها خوابیده‌اند اما روحانی مدعی است که در بیمارستان‌های ایران، تعداد زیادی تختخواب خالی وجود دارد.

وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد که شمار مرگ‌ومیر ناشی از کورونا در این کشور به 2378 نفر و موارد ابتلاء به 32332 مورد رسیده است اما منابع آگاه مطبوعاتی که در حال رصد بیانیه‌های مراکز درمانی در استان‌ها هستند، تاکید دارند، شمار مرگ‌ومیرها بیش از 3 هزار مورد و تعداد موارد ابتلاء از 60 هزار نفر فراتر رفته که دو برابر آمار رسمی اعلام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید