افزایش شدید مرگ و میر ناشی از کرونا در نیویورک؛ 100 نفر ظرف 24 ساعت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شمار کشته‌شدگان ناشی از ابتلاء به «کووید 19» در ایالت نیویورک ظرف 24 ساعت گذشته، به شکل چشمگیری افزایش یافت به طوری که 100 مورد مرگ ثبت شد که بدین ترتیب و طبق گفته فرماندار این ایالت در روز پنجشنبه 26 مارس، تعداد کشته‌ها به 385 نفر رسیده است.

اندرو کوومو فرماندار نیویورک در یک کنفرانس مطبوعاتی، اظهار داشت: نیویورک با جمعیتی در حدود 20 میلیون نفر، تا صبح روز پنجشنبه 26 مارس، 37،000 مورد ابتلاء قطعی به کرونا را ثبت کرد در حالی که آمار روز قبل، 30،000 مورد بود.

او افزود: «حادثه‌ای که رخ داده این است که موارد ابتلاء در بیمارستان‌ها از دستگاه‌های کمک تنفسی استفاده می‌کنند اما هر اندازه از سیستم کمک تنفسی بیشتر استفاده شود، احتمال مواجه شدن با پایانی غم‌انگیز، افزایش می‌یابد. ما اکنون مواردی داریم که از 20 تا 30 روز قبل، زیر دستگاه کمک تنفسی هستند.»

با این حال، کوومو تصریح کرد که ایالت نیویورک از دستگاه‌های کمک تنفسی کافی برای تأمین نیازهای کنونی، برخوردار است، اگرچه ممکن است در آینده به تجهیزات اضافی، نیاز داشته باشد.

به گفته دانشگاه جان هاپکینز، ایالت نیویورک، حدود نیمی از موارد قطعی ابتلاء به کرونا در آمریکا را شامل می‌شود که شمار آن‌ها تا اواسط روز پنجشنبه 26 مارس، به 70،000 نفر رسید. شمار کشته‌شدگان از چهارشنبه شب در سراسر کشور، از هزار مورد نیز فراتر رفت.

گزارش شده است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا عصر چهارشنبه، وضعیت فوقالعاده را به دلیل ابتلا به ویروس كرونا در نیویورك، تگزاس و فلوریدا ، اعلام كرده و خاطرنشان نمود که برخی مناطق در آمریكا می‌توانند قبل از دیگر مناطق، به وضعیت عادی كاری خود بازگردند.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی روزانه هسته ویژه بحران کرونا، در کاخ سفید با تاکید بر این که بسته تشویقی برده شده به کنگره، بزرگترین بسته تشویقی در تاریخ کشور است، خاطرنشان کرد: «اگر برای تصویب کمک‌های اضافی مجبور به طرح آن در کنگره شویم، این کار را خواهیم کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید