پیامدهای ویروس کرونا: اختلاف میان باشگاه بارسلونا و بازیکنان بر سر درآمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویروس جدید کرونا، باعث ایجاد اختلاف میان باشگاه بارسلونا و بازیکنان این تیم بر سر درآمد شده است، پس از آنکه مدیران باشگاه خواستار کاهش حقوق بازیکنان شدند، این درخواست با مخالفت بازیکنان همراه و باعث ایجاد تنش میان دو طرف شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های اسپانیایی، مدیریت باشگاه به سرپرستی جوزپ ماریا بارتومئو، در طول هفته گذشته دو بار از بازیکنان باشگاه خواست به دلیل بحران مالی که باشگاه به دلیل شیوع کرونا با آن درگیر است، حقوق خود را کاهش دهند و احتمال آن وجود دارد که تا پایان سال این بحران باقی بماند.

درخواست بارتومئو با دو واکنش مختلف از سوی بازیکنان بارسلونا مواجه شد. برخی موافقت کردند که حقوق آنها کاهش یابد، اما تعدادی دیگر از بازیکنان که شامل فوق‌ستاره‌ها با دستمزد بالا هستند، این درخواست را رد کردند.
گزارش‌های منتشر شده توسط وب‌سایت ESPN حاکی از آن بود که این بازیکنان، مدیریت باشگاه کاتالونیا را متهم کردند که پول خود را صرف معامله بازیکنانی می‌کند که چیزی به تیم اضافه نمی‌کنند و این تنها دلیل بحران مالی ایجاد شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ستاره آرژانتینی، لیونل مسی، در صورت کاهش دستمزدها، بخش بزرگی از حقوق سالانه خود را که 50 میلیون یورو تخمین زده می‌شود از دست خواهد داد.

تنش میان بازیکنان بارسلونا با مدیریت این باشگاه، از اوائل سال جاری میلادی آغاز شد، به ویژه هنگامی که سرمربی سابق ارنستو والورده اخراج شد و همچنین رسوایی استفاده دولت از یک شرکت برای حمله به بازیکنان از طریق رسانه‌های اجتماعی منتشر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید