پرستار ایرانی که زمان رسیدن کرونا به ایران را فاش کرده بود؛ ناچار به تکذیب سخنانش شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک پرستار ایرانی که در بیمارستان ولایت شهر قزوین فعالیت می‌کند، روز چهارشنبه 25 مارس 2020 فاش کرد که ایران از 51 روز پیش درگیر کروناست ولی بعد از یک روز با انتشار ویدئویی ناچار شد، سخنان خود را تکذیب کند.

مقامات رسمی ایران زمان آغاز انتشار ویروس کرونا در ایران را 18 فوریه 2020 اعلام کرده‌اند، پرستاری در بیمارستان ولایت قزوین با اشاره به درگیری 51 روزه این بیمارستان با این ویروس، فاش کرد که کرونا از 3 فوریه 2020 در ایران وجود داشته و مقامات رسمی دو هفته موضوع را پنهان کرده بودند.

مریم اکبرشاهی که در 23 نوامبر 2019 به «مدیریت پرستاری مرکز آموزشی درمانی مستقل ولایت» منصوب شده بود، یک روز پس انتشار مصاحبه‌اش با خبرگزاری ایلنا، ناچار به تکذیب آن شد.

او در ویدئوی دیگری که منتشر کرد، گفت منظور او درگیری این بیمارستان با بیماری‌ ریوی و H1N1 بوده و بیماری کرونا از 6 یا 7 اسفند (16 فوریه) به بعد به این بیمارستان آمده است.

اکبرشاهی پیشتر درباره شیوع کرونا گفته بود: «الان 51 روز است که من و کل پرسنل بیمارستانمون درگیر این موضوع هستیم.»

پیشتر در فضای مجازی نامه‌‌ای منتشر شده بود که وزیر کشور ایران خطاب به وزیر بهداشت نوشته و از او خواسته تا پیش از برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در این کشور، از اعلام هر گونه آمار مربوط به بیماری کرونا خودداری شود تا این امر بر مشارکت مردم در انتخابات تاثیری نگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید