بهداشت جهانی: علائم دلگرم کننده‌ای از کاهش شیوع کرونا در اروپا دیده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیر شعبه اروپا در سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه 26 مارس 2020 اعلام کرد، علیرغم جدی بودن خطرهای مربوط به کرونا، علائم« دلگرم کننده‌ای» از کاهش سرعت شیوع این ویروس جدید کشنده در اروپا مشاهده می‌شود.

هانس کلاگ مدیر شعبه بهداشت جهانی در اروپا، در یک کنفرانس ویدئویی از کپنهاگ، گفت: «گرچه وضعیت هنوز بسیار نگران کننده است،اما علائم دلگرم کننده را مشاهده می‌کنیم که نشان می‌دهد این بیماری همه‌گیر در کشورها به اوج خود رسیده و روند شیوع آن سیر نزولی به خود گرفته است».

سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه تأکید كرد، جهان باید برای اقدامات سختگیرانه تر برای مقابله با كرونا آماده شود.

این سازمان جهانی در بیانیه‌ای افزود: «اکنون زمان همبستگی کسورهای جهان برای مقابله با تهدید ویروس كرونا فرا رسیده است».

دروس ادهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی گفته است که رعایت فاصله اجتماعی و قرنطینه خانگی، اقدامات دفاعی در مقابل کرونا است، اما ما باید به این ویروس حمله کنیم.

ادهانوم گفت که باید از طریق آزمایش هر مورد مشکوک به کرونا و قرنطینه هر کس با افراد مبتلا در ارتباط بوده، به ویروس کرونا حمله کنیم.
او در ادامه افزود، روند انتشار مصیبت‌بار کرونا به شکل سریعی در حال گسترش است و تا کنون بیش از 300 هزار مورد ابتلای قطعی به این ویروس ثبت شده، اما «جهان قادر به تغییر مسیر ویروس است.»

تدروس ادهانوم گفت که این هفته با رهبران گروه 20 دیدار می‌کند و از آنها خواهد درخواست خواهد کرد برای افزایش حجم تولید ابزارهای حفاظتی-پیشگیری همکاری کنند.

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت که حمایت از کادر پزشکی باید در اولویت قرار گیرد تا تعداد بیشتری از مردم به کام مرگ نروند.

ادهانوم گفت: «استفاده از داروهایی که هنوز تاثیرات آنها برای درمان کرونا آزمایش نشده، امید واهی ایجاد می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید