شناسایی اولین مورد ابتلاء به کرونا در پنتاگون؛ توقف نقل و انتقال سربازان آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا، روز پنجشنبه 26 مارس، در بیانیه‌ای اعلام كرد، نخستین مورد ابتلاء به ویروس كرونا در یک تفنگدار دریائی آمریکا، شناسایی شده و فرد مبتلا در قرنطینه خانگی قرار داده شد. مقام‌های مربوطه در ارتش آمریکا وضعیت او را زیر نظر دارند.

پنتاگون افزود، آخرین روزی که این سرباز در محل کار خود حضور داشت، 13 مارس بوده است.

وزارت دفاع آمریکا تاكید كرد، مورد مبتلا، زمانی که علائم ویروس را در یکی از اعضای خانواده‌اش مشاهده کرد، با پیاده کردن تمامی توصیه‌های مراکز بهداشتی، خود را از دیگران جدا کرده و مراتب را به محل کار خود اطلاع داده است

گزارش‌ها حاکی از آن است که تیم بهداشت و درمان پنتاگون، محل کار مورد مبتلا به ویروس را ضد عفونی کرده است.

متوقف سازی نقل و انتقال سربازان آمریکایی در سراسر جهان

پنتاگون در همین راستا و به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای مهار شیوع كرونا، نقل و انتقال همه نیروهای نظامی آمریكا در سراسر جهان را برای مدت زمان دو ماه متوقف كرد. این اقدام شامل عملیات اعزام نیرو به مناطق جنگی یا بازگرداندن آنها به کشور می‌شود.

در بیانیه وزارت دفاع آمده است، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، دستور توقف نقل و انتقال همه کارمندان غیرنظامی و نظامی پنتاگون در خارج از کشور را به مدت 60 روز صادر کرده و این بخشنامه، شامل اعضای خانواده پرسنل ارتش نیز می‌گردد که با آنها در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

در این بیانیه همچنین مشخص شده است كه بخشنامه مزبور که شامل حدود 900 هزار نیرو از پرسنل نیروهای مسلح آمریكا، مستقر در خارج از كشور خواهد شد، روند آموزش، استقرار، استقرار مجدد و سایر تحرکات این نیروها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: « انتظار نمی‌رود که این تصمیم، تاثیری در خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان داشته باشد که قرار است ظرف 135 روز پس از امضای توافق نامه با طالبان تکمیل گردد.»

بر اساس توافق تاریخی واشنگتن با طالبان که در 29 فوریه در دوحه امضا شد، ایالات متحده متعهد گردید تا اواسط ژوئیه آینده، بیش از 4000 پرسنل نظامی خود را از افغانستان خارج سازد.

طبق سرشماری وزارت دفاع آمریكا تا صبح روز چهارشنبه 25 مارس 435 مورد ابتلاء به کووید 19 در میان پرسنل نظامی و غیرنظامیان، اعضای خانواده و پیمانكاران پنتاگون، شناسایی شده و یک پیمانکار نیز بر اثر ویروس کرونا، درگذشت.

نیروی دریایی ایالات متحده سه شنبه 24 مارس، اعلام کرد، 3 مورد ابتلاء به کووید 19، در ناو هواپیما بر «یو اس اس تئودور روزولت»، ثبت شده است که در اقیانوس آرام در حال ناو بری است که اولین آمار رسمی در خصوص وجود موارد ابتلاء در یکی از کشتی‌های جنگی آمریکا، قلمداد می شود.

نیروی دریایی آمریکا همچنین افزود، این سه مورد ابتلاء را تخلیه کرده و تمامی کسانی که با آنها تعامل فیزیکی داشتند را در قرنطینه قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید