ائتلاف عربی: از فراخوان سازمان ملل متحد برای آتش‌بس در یمن حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، شامگاه چهارشنبه 25 مارس اعلام کرد، رهبری نیروهای مشترک ائتلاف عربی به رهبری سعودی از تصمیم دولت یمن برای پذیرش فراخوان دبیرکل سازمان ملل متحد برای آتش بس در این کشور برای مقابله با عواقب شیوع ویروس کرونا (کووید-19) پشتیبانی می‌کند.

ائتلاف عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «رهبری نیروهای مشترک ائتلاف عربی از تلاش های فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در یمن برای برقراری آتش‌بس و برداشتن گام‌های مثبت و عملی برای ایجاد اعتماد بین طرف‌های یمنی در ابعاد انسانی و اقتصادی برای کاهش رنج مردم یمن و همچنین تلاش برای مقابله با خطرات ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا حمایت می‌کند.

دولت قانونی یمن پیش از این از فراخوان دبیرکل سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس جهت مقابله با عواقب شیوع ویروس كرونا استقبال كرده بود.

دولت قانونی یمن در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی یمن «صبا» منتشر شد، اعلام کرد: «اوضاع سیاسی، اقتصادی و بهداشتی در یمن نیاز به متوقف کردن هر گونه تنش و همسویی با تلاش‌های بشردوستانه در سطح جهان برای حفظ جان شهروندان و قبول مسئولیت کامل در برابر این بیماری همه‌گیر است».

دولت قانونی یمن در بیانیه خود همچنین تأکید کرد که این دولت به تلاش‌های خود برای بازگرداندن نهادهای دولت و متوقف کردن خونریزی در این کشور ادامه داده و در این راستا آمادگی خود را برای انجام وظایف خود با هدف مقابله با خطرات این بیماری همه گیر و جلوگیری از انتشار آن در این سرزمین اعلام می‌دارد.

موضع دولت قانونی یمن ساعاتی پس از فراخوان آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد برای آتش‌بس در همه مناطق نزاع در جهان از جمله یمن اتخاذ شده است.

دبیرکل سازمان ملل در پیامی از همه کشورها خواست تا تلاش خود را بر مسئله رویارویی با خطر کرونا متمرکز کنند و به نزاع‌ها و درگیری‌های موجود پایان دهند.

همزمان در روزهای گذشته فراخوان مشابهی از مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل متحد به یمن به طرف‌های یمنی داده شد تاکنون دولت قانونی یمن و ائتلاف عربی به این ندا پاسخ مثبت دادخ‌اند اما شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران هنوز به حملات موشکی به مناطق مسکونی در شهرهای یمن ادامه می دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید