14 فوتی و یک مفقود بر اثر سیل در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اثر بارش شدید باران و سیل ناشی از آن در استان‌های هرمزگان، فارس، بوشهر، قم، گیلان، کرمان و سیستان و بلوچستان تا عصر روز چهارشنبه 25 مارس، 27 نفر مصدوم، یک نفر مفقود و 14 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

به گزارش «خبرگزاری ایسنا» مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران در این‌باره اظهار داشت: «سیلاب‌های گسترده در این استان‌ها موجب مصدومیت 27 نفر شد که 21 نفر از آنها به مراکز درمانی اعزام و پنج نفر دیگر نیز در محل به صورت سرپایی درمان شدند.»

سخنگوی سازمان اورژانس افزود: «متأسفانه تاکنون دو نفر در بندرعباس، یک نفر در لارستان، یک نفر در بندر کنگان، سه نفر در قم، شش نفر در شهرستان مهر و یک نفر در قصرقند جان خود را از دست دادند.»

خالدی در پایان با اشاره به «انسداد موقت» محورهای فرعی در برخی شهرستان‌های جنوب کشور از جمله در ریگان، کهنوج و فنوج، یادآور شد: «بر اثر سیل در شهرستان رودان هرمزگان یک نفر مفقود شدند و تلاش‌ها برای یافتن ویادامه دارد.»

سال گذشته در فروردین‌ماه به جای شیوع کرونا و پیامدهای آن، سیل مهمترین مشکل ایجاد شده در بیشتر استان‌های ایران بود. بعضی از شهرها در پی سیلی ناگهانی که در روزهای ابتدایی سال 25 استان را فرا گرفت، غرق در آب شدند.

در آن حادثه 77 نفر کشته و هزار نفر مصدوم شدند. ابعاد بحران به حدی بود که شرکت بیمه بین‌المللی «AON» در گزارشی این حادثه را یکی از خسارت‌بارترین حوادث زیست‌محیطی سال 2019 به شمار آورد.

در گزارش مزبور اعلام شد که سیل فروردین 1398، حدود 8.3 میلیارد دلار خسارت به همراه داشت، این یعنی حدود سه درصد خسارات همه حوادث طبیعی در سرتاسر دنیا در سال 2019 به اقتصاد ایران وارد شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید