برغم ادامه وضعیت آماده‌باش پکن در قبال کرونا؛ چین نفس راحتی کشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

برغم ادامه وضعیت آماده‌باش در چین برای مقابله با ویروس کرونا که جان هزاران نفر را در سراسر جهان را گرفته است اما پکن توانست این ویروس که از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان، بیماری همه‌گیر، قلمداد شد را تا حدودی تحت کنترل خود درآورد.

کمیسیون بهداشت ملی چین روز چهارشنبه 25 مارس، اعلام کرد، کاهش شمار موارد ابتلاء به کرونا در این کشور را ثبت کرده است .

این کمیسیون اعلام کرد که تمامی موارد ابتلاء، جدید مربوط به مسافرانی است که از خارج کشور وارد شدند.

او افزود: «در آمار موارد ابتلای جدید از تعداد 78 مورد روز گذشته به 47 مورد کاهش یافته است. بدین ترتیب، شمار موارد تایید شده در خود چین به 81218 می‌رسد.

شایان ذکر است که شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در سرزمین اصلی چین تا پایان روز سه‌شنبه 24 مارس به 3281 رسید که نسبت به روز قبل، چهار مورد افزایش داشت.

خطر همه گیری، همچنان وجود دارد

یک مقام مسئول در کمیته بهداشت چین تأکید کرد که با وجود این کاهش اندک، چین می‌بایست همچنان در وضعیت آماده‌باش مرتبط با اجرای تدابیر علیه انتشار کرونا باشد زیرا هنوز خطر ابتلاء یا ورود موارد ابتلاء از خارج از کشور، وجود دارد.

می فنگ، سخنگوی این کمیسیون در نشست خبری عصر سه شنبه 24 مارس، گفت: «هنوز هم نمی توان تدابیر پیشگیرانه و مقابله کرونا را کاهش داد.»

کاهش تدابیر سختگیرانه در مورد هوبئی

قابل توجه است که چین روز سه‌شنبه 24 مارس، اعلام کرد، بزودی مقررات انسداد تمام‌عیار درمورد بیش از 50 میلیون نفر ساکنین استان مرکزی هوبئی که خواستگاه این ویروس بود، لغو خواهد شد.

بعد از گذشت دو ماه از زندگی تحت محدودیت‌های تردد و زندگی روزمره، شهروندان سالم، از نیمه شب روز سه‌شنبه 24 مارس، مجاز به خروج از استان هوبی شدند، در حالی که محدودیت های مربوط به تردد در شهر ووهان، مکان شیوع ویروس، از 8 آوریل آینده، لغو خواهد شد.

مقامات استانی، تدابیر ویژه مربوط به انسداد کامل را در ماه ژانویه، اعمال کردند، اما به تدریج این مقرارت را کاهش داده و به اهالی شهر اجازه تردد در استان هوبی و بازگشت به مشاغل خود را دادند.

کسانی که مایل به سفر به و از هوبئی و ووهان هستند می‌توانند با در دست داشتن گواهی عدم ابتلاء از مقامات ذیربط اقدام به سفر کنند، اما مدارس این استان همچنان بسته خواهند ماند.

موارد جدید ابتلاء به کرونا در ماه گذشته به طرز چشمگیری کاهش یافته است، اما اولین مورد ابتلاء هفتگی در این منطقه، روز سه شنبه 24 مارس، در ووهان ثبت شد. علاوه بر این 3 مورد دیگر نیز در نقاط دیگر این کشور، شناسایی شد.

با این حال، این آمار، قابل مقایسه با موارد ابتلاء به ویروس که از خارج این کشور وارد شد، نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید