کشته شدن هشت غیرنظامی در انفجاری در هلمند افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت هلمند در جنوب افغانستان تایید کردند، در حمله انفجاری چهارشنبه 25 مارس در این ولایت هشت غیرنظامی کشته شدند.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند با تایید این خبر به روزنامه «هشت صبح» گفت، این غیرنظامیان در نتیجه انفجار یک ماین (مین) کنار جاده‌ای در مرکز ولسوالی موسی قلعه این ولایت کشته شدند.

قابل ذکر است که ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند تحت کنترل گروه طالبان است و این ولسوالی به عنوان پایگاه نظامی این گروه یاد می‌شود.

این رویداد در شرایطی رخ داده که اولین مذاکرات صلح دولت افغانستان با طالبان به تاریخ 22 مارس از طریق «اسکایپ» صورت گرفت.

نمایندگان طالبان می‌گویند، براساس امضای توافقنامه صلح با امریکا، باید پنج هزار زندانی شان و یک هزار زندانی دولت افغانستان آزاد شوند. توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در دوحه قطر امضا شد.

در همین حال، محب‌الله شریف‌زی، سخنگوی والی میدان‌ وردک در جنوب افغانستان چهارشنبه 25 مارس به رادیو «سلام وطندار» گفته است، براساس فرمان ویژه رئیس جمهوری محمد اشرف غنی، 9 زندانی طالبان از زندان این ولایت آزاد شدند.

از سوی دیگر، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتی نوشت، قرار است امروز چهارشنبه 25 مارس گفتگوی مستقیم با دولت افغانستان از طریق «نشست ویدیوئی» در مورد زمینه سازی برای رهایی زندانیان برگزار شود. در این نشست هیئت های امریکا، قطر وصلیب سرخ نیز حضور خواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید