کرونا تا کنون جان بیش از 20 هزار انسان را گرفته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

براساس آخرین آمار اعلام شده تا روز چهارشنبه 25 مارس 2020 تعداد قربانیان ویروس کرونا در سرتاسر جهان از مرز 20 هزار نفر گذشت.

به گزارش فرانسپرس و براساس آمار منتشر شده تا ساعت 17 روز چهارشنبه تعداد قربانیان کرونا به 20 هزار و 334 نفر رسید که بخش اعظم آنها در اروپا جان باختند. ایتالیا با 7 هزار و 503 قربانی، اسپانیا با 3 هزار و 434 قربانی و چین با 3 هزار و 281 قربانی در صدر کشورهای جهان از نظر تعداد جان باختگان قرار دارند.

همزمان سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد جهانیان با خود را برای اتخاذ تدابیر شدیدتری برای مقابله با کرونا آماده کنند و «اینک زمان همبستگی جهانی برای مقابله با تهدید کرونا است.»

تدروس ادهانوم در یک نشست خبری درباره ویروس کووید 19 خواستار اتخاذ تدابیر پیشگیرانه سختتری مانند منع تجمع، منع سفر و اهمیت دادن به شستن دست‌ها و پیگیری افراد در ارتباط با کرونازدگان شد.

او همچنین خواستار محافظت از نیروهای کادر درمانی شد که در خط مقدم مبارزه با کرونا در بیمارستان‌ها حضور دارند.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل نیز روز چهارشنبه و در مراسم آغاز «برنامه واکنش جهانی بشریت» که تا اول دسامبر ادامه یافته، خواستار جمع‌آوری کمک‌هایی به ارزش 2 میلیارد دلار شد و گفت که ویروس کووید 19 «گونه انسان» را تهدید می‌کند.

گوترش که از طریق ویدئو کنفرانس در این مراسم حضور داشت، گفت که این برنامه «با هدف ممکن کردن مبارزه با ویروس کرونا در کشورهای فقیر جهان و برآورده کردن نیازهای اشخاص نیازمند به ویژه زنان، کودکان، خردسالان، معلولان و بیماران دارای بیماری‌های مزمن» آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید