پوتین: حضور درمنزل بهترین راه متوقف‌سازی شیوع کرونا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، روز چهارشنبه 25 مارس 2020، از شهروندان روسیه خواست، به منظور کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کورونا، در خانه بمانند.

پوتین در پیامی خطاب به مردم روسیه گفت: «در راستای متوقف‌سازی انتشار کرونا، تعطیلات طولانی به موسسات داده می شود.»

او همچنین با تاکید بر این که باید از شرکت‌های مشکل‌دار کشور، در برابر ورشکستگی، حمایت کرد، پیشنهاد نمود که شهروندان، موقتا از تعهد پرداخت بدهی، معاف شوند.

در همین راستا، رئیس‌جمهوری روسیه، رأی‌گیری درمورد اصلاح قانون اساسی را به تا مدت نامعلومی به تعویق انداخت.

آماده‌باش ارتش روسیه

وزارت دفاع روسیه، اوایل چهارشنبه 25 مارس، اعلام کرد که پوتین دستور داده، رزمایشی برای سنجش آمادگی نیروهای مسلح روسیه برای مقابله با شیوع «کووید 19»، اجرا شود.

این وزارت خانه تأکید كرد كه رزمایش امروز تا 28 مارس در نهادهای فرماندهی و ستادهای مناطق نظامی غربی و مركزی، نیروی هوایی، نیروهای استراتژیك موشكی، نیروهای پیشگیری حملات اتمی، شیمیایی و نیروهای حفاظت بیولوژیك، یگان‌های مهندسی ارتش و برخی ستادهای تخصصی در زمینه امداد رسانی پزشکی، ادامه خواهد یافت.

وزارت دفاع روسیه همچنین افزود که این رزمایش با هدف بالا بردن سطح آمادگی این واحدها برای دستیابی به اهداف مرتبط با مبارزه با ویروس در صورت لزوم، انجام می‌شود.

قابل توجه است که مسکو از امروز شاهد پیاده شدن بخشنامه ممنوعیت موقت تجمعات است.

سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو در وب‌سایت خود گفت: «این شهر، مجموعه ای از تدابیر را با هدف مهار شیوع کرونا، تعریف کرده که شامل ممنوعیت موقت برگزاری هرگونه اجتماع عمومی و توقف سیستم حمل و نقل عمومی رایگان برای افراد بالای 65 سال است.»
او همچنین توضیح داد که فروشگاه های مواد غذایی و بانک ها، همچنان باز خواهند ماند. روسیه 658 مورد ابتلاء به ویروس را ثبت کرده که 410 مورد از آنها در مسکو است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید