پنتاگون: بحران کرونا تا چند ماه ادامه یافته و باعث هرج و مرج در برخی کشورها می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 24 مارس 2020 پیش بینی کرد که بحران ناشی از شیوع ویروس جدید کرونا در ایالات متحده آمریکا تا « چند ماه» به طول خواهد انجامید.

به گزارش خبرگزاری‌ها مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت زندگی تا «چند ماه» دیگر در حدود ژوئن تا ژوئیه به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

بنا به گفته مقامات بلند پایه آمریکایی، وزیر دفاع ایالات متحده همچنین نسبت به خطرات وقوع بیثباتی و هرج و مرج در برخی کشورهای جهان در نتیجه ادامه بحران شیوع کرونا هشدار داد.

مارک اسپر طی «گفتگوهایی مجازی» با نیروهای آمریکایی در سرتاسر جهان گفت بنا به تجربه کشورهای آسیب دیده از شیوع کرونا نظیر چین، کره جنوبی و هنگ کنگ « معتقدم که باید دستکم برای چندین ماه آمادگی لازم را داشته باشیم».

از سویی مارک مایلی رئیس ستاد ارتش آمریکا در پاسخ به برخی سئوال‌های از پیش مطرح شده و مطرح شده به شکل مستقیم توسط سخنگوی پنتاگون گفت « باید بین 10تا 12 هفته را پیش بینی‌کنیم».

او افزود:« بنا بر برخی کشورها مدت 90 روز را در نظر خواهیم گرفت موضوعی که احتمال دارد درباره ایالات متحده صدق بکند یا نکند، بالاخره خواهیم دید و اگر این با شرایط ایالات متحده آمریکا منطبق باشد پایان بحران ترجیحا در اواخر ماه مه یا ماه ژوئن از این قبیل خواهد بود».

این جنرال آمریکایی گفت شاید هم پایان بحران کرونا در ماه ژوئیه باشد در هر صورت «ما از آن خارج خواهیم شد». او همچنین به مسئولین هشدار داد که شیوع ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن ممکن است منجر به بی ثباتی در برخی کشورها شود.

او افزود که کل این ممکن است منجر به هرج و مرج سیاسی در بعضی کشورها شود و گفت «باید در این رابطه هوشیار باشیم».
این مقام آمریکایی افزود که کمبود ماسک‌ها و دستکش‌ها و دستگاه‌های کمک تنفس ممکن است تبعات شدیدی بر برخی کشورها داشته باشد و(بحران) از مسأله‌ای پزشکی فراتر رود».

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده تمامی تلاش‌هایش را به کار خواهد گرفت تا به همپیمانانش کمک کند، اما در رابطه با برخی دشمنان شاید این بحران آنها را به سویی سوق دهد که بر امنیت ما تاثیرگذار شوند».

مارک اسپر همچنین افزود:« باید تماما از موضوع آگاه شویم و برای آن آماده شویم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید