وزیر دفاع سودان بر اثر سکته قلبی درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ارتش سودان بامداد روز چهارشنبه 25 مارس اعلام کرد کرد که سرلشکر «جمال عمر» وزیر دفاع این کشور در اثر سکته قلبی درگذشت.

به گزارش تلویزیون «الحدث» مقامات سودان اقدامات لازم را برای انتقال پیکر جمال عمر به خرطوم جهت ادای مراسم تشیع و خاکسپاری دستور کار قرار داده و قرار است بزودی انجام گیرد.

سرلشکر جمال عمر که در تلاش برای گفت‌و گو جهت برقراری صلح میان دولت مرکزی و جنبش مسلحانه جنوب سودان به جوبا سفر کرده بود، بر اثر سکته قلبی جان خود را از دست داد.

سرلشکر جمال عمر از مارس 2017 ، به عنوان رئیس سازمان اطلاعات نظامی تعیین شد اما پس از برکناری البشیر توسط ارتش او به عنوان عضو شورای نظامی انتقالی منصوب شد.

سرلشکر جمال عمر یکی از اعضای کابینه دولت موقت سودان است که پس از سرنگونی عمر البشیر با توافق رهبران جنبش مدنی و نظامیان سودان تشکیل شد.

در پی سقوط دولت عمر البشیر در سودان در سپتامبر 2019 توسط ارتش این کشور، دولت انتقالی سودان روی کار آمد. جمال عمر وزیر دفاع سودان برای آغاز فعالیت در دولت انتقالی سودان با نخست وزیری عبدالله حمدوک، در حضور عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمیتی این کشور سوگند یاد کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید