امارات بهبودی 52 مورد مبتلا به کووید 19 را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فریده الحوسنی، سخنگوی بخش بهداشت امارات، اعلام کرد که مجموع بهبود‌یافتگان از ویروس کرونا در امارات، به 52 مورد رسیده است.

الحوسنی روز چهارشنبه 25 مارس، در یک کنفرانس مطبوعاتی از ابوظبی، با بیان اینکه «شمار کل مبتلایان به کرونا در امارات به 333 مورد رسیده است»، افزود: «ما خواستار پایبندی مردم به ماندن در خانه جز در موارد بسیار مبرم و ضرورت رعایت توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه اعلام‌شده هستیم.»

او همچنین توضیح داد که 85 مورد جدید ابتلاء به کووید 19، شناسایی شده اند،که 7 مورد، تبعه امارات هستند و سایرین از دیگر ملیت‌ها، اما همه موارد مبتلا، تحت مراقبت‌های لازم در بیمارستان‌ها قرار دارند.

موارد تازه ابتلاء از اتباع دیگر کشورها، شامل جیبوتی، کانادا، مجارستان، روسیه، بلژیک، موریس، تونس، صربستان، ونزوئلا، سوئد، برزیل، رومانی و سلطان نشین عمان و دو نفر از فلسطین، اندونزی، کلمبیا، ژاپن، آلمان، مصر، مراکش و اسپانیا، سه نفر هلند، استرالیا، آفریقای‌جنوبی، فیلیپین، فرانسه، هند، آمریکا، چین، چهار نفر از عربستان سعودی و ایتالیا، پنج نفر از ایران و پاکستان و هفت نفر از از امارات و بریتانیا می‌شوند.

7مورد جدید بهبود یافته

الحوسنی همچنین از بهبود 7 مورد جدید خبر داد که همگی پس از بهبودی کامل از این بیماری و استفاده از مراقبت‌های بهداشتی لازم، از بیمارستان مرخص شدند. از جمله موارد درمان شده، 5 نفر از بنگلادش و دو نفر از پاکستان هستند.

او بر ادامه حضور شهروندان و افراد مقیم درمنزل و عدم خروج از خانه جز در موارد ضرورت مبرم، با رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های پیشگیرانه، تاکید ورزید.

الحوسنی گفت: «شناسایی یک مورد مبتلا، مقامات بهداشتی را وادار می‌کند تا کلیه تعامل‌ها و تماس‌های این فرد را مورد بررسی و کنکاش دقیق قرار دهند تا منشاء ابتلای مورد مزبور را شناسایی کنند. این تحقیقات عمدتا منجر به شناسایی موارد ابتلاء اضافی می‌شود. چه بسا انتقال ویروس از مسافری تازه وارد باشد ولی زنجیره انتقال ویروس از فرد دیگری آغاز شده باشد.»

الحوسنی در ادامه خاطر نشان نمود: «این تدابیر، جنبه فراگیر دارد و دایره شمول آن، جامعه امارات اعم از شهروندان، افراد مقیم و بازدید‌کنندگان را فرا می‌گیرد اما قانون مجازات، صرفا در مورد متخلفان دستورالعمل‌های بهداشتی، اعمال خواهد شد که ممکن است به زندان، پرداخت جزای نقدی و دیگر اقداماتی بیانجامد که از سوی دست‌اندرکاران اعلام شده است.»
او در پایان ضمن قدردانی از همکاری، پشتیبانی و پاسخگویی افراد و نهادها نسبت به کمپین «در خانه بمانید»، تأکید کرد: «ادامه این روند و گسترش آگاهی در مورد آن و توصیه‌های بهداشتی پیشگیرانه، از اهمیت بسزایی برخوردار است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید