الزامی کردن قرنطینه 2 هفته‌ای برای خارج شوندگان از شهر نیویورک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پزشکان عضو کادر اقدام دولت ایالات متحده آمریکا که به شکل روزمره تحولات مرتبط با ویروس کرونا در این کشور را رصد می کنند، هم نوا با دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از همه ساکنین نیویورک که درحال ترک این شهر هستند، خواستند که به یک قرنطینه فردی دو هفته‌ای، پایبند باشند

آنتونی فوسی، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «نیویورک و کالیفرنیا با وضعیت بسیار سختی روبرو هستند، اما روزنه امیدی برای کاهش شیوع این بیماری همه گیر به روی آنها باز است؛ بویژه که امکان تست کرونا نیز در حال حاضر فراهم است.

او همچنین با تأکید بر وضعیت نیویورک اظهار داشت: «مردم واقعاً دچار مشکل هستند و چیزی که ما متوجه آن هستیم، تلاش ساکنان شهر برای خارج شدن از ایالت به سمت دیگر مناطق به هدف فرار از این بیماری همه گیر است، ولی کاری که باید برای مهار ویروس انجام دهند، تعهد به قرنطینه کردن خود به مدت دو هفته است».

او تأکید کرد که در حال حاضر وجود مکانیسم‌های تست گیری برای بسیاری از مناطق که از گسترش ابتلاء به کووید 19 رنج می بردند، وجود دارد و این گام می‌تواند انتشار ویروس را مهار کنند.

او اظهار داشت: «کاری که اکنون باید انجام دهیم، انجام تست برای تشخیص مبتلایان و سپس قرنطینه کردن آنها و پیگیری موارد اختلاط و تعامل این افراد با محیط پیرامونش است.»

هر 3 روز شمار مبتلایان دوبرابر می‌شود

اندرو کومو، فرماندار نیویورک که در حال حاضر کانون کرونا در آمریکا قلمداد می شود، پیش از این اعلام کرده بود که شمار مبتلایان در این شهر هر سه روز دوبرابر می‌شود.

فرماندار نیویورک در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «کارشناسانی که تکامل این ویروس را مطالعه می‌کنند به این نتیجه رسیدند که میانگین شمار مبتلایان جدید، هر سه روز، دو برابر می‌شود که این روند بسیار سریع و شیب تندی دارد.»

او همچنین اضافه کرد، این شیب تند واگیری بدان معنی است که ویروس ممکن است در «طی 14 تا 21 روز» به نقطه اوج خود برسد. لذا دسترسی سریع به تجهیزات پزشکی و در راس همه دستگاه‌های کمک تنفسی از اولویت برخوردار است.

او افزود: «نیویورک روز هاست که از دولت فدرال، درخواست دریافت آنها را کرده است».

ایالت نیویورک، بیش از 25 هزار مورد ابتلاء به ویروس را تاکنون ثبت کرده است. 10 برابر بیشتر از موارد تأیید شده در کالیفرنیا است که دومین ایالتی به شمار می اید که تحت تأثیر این پاندمیک قرار گرفته است.

براساس سرشماری دانشگاه جان هاپکینز، شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا به 600 مورد رسیده است، در حالی که شمار موارد ابتلاء به کرونا که تایید شده است به 49،768 نفر رسید.

مقررات قرنطینه و « واگرائی اجتماعی » ( عدم تعامل فیزیکی )در شمار زیادی از ایالت های آمریكا به مورد اجرا در آمده و همین امر باعث شده، چرخ های اقتصادی بزرگترین اقتصاد جهان از حرکت باز ایستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم