توافق ولی‌عهد سعودی و وزیر خارجه آمریکا بر سر همکاری برای مبارزه با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات‌متحده آمریکا روز چهارشنبه 25 مارس 2020 گفت که با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی درباره بحران کرونا گفت‌وگو کرده و با او بر سر همکاری مشترک برای مبارزه با این ویروس به توافق رسیده است.

مایک پمپئو در صفحه توئیترش نوشت: «درباره ضرورت همکاری مشترک همه کشورها برای مقابله با ویروس توافق کردیم.»

او همچنین گفت که با ولی‌عهد سعودی درباره باثبات‌سازی بازارهای انرژی صحبت کرده و تاکید داشت: «سپاسگذار همکاری سعودی در رویارویی با تهدیدات رژیم ایران هستیم.»

رهبران کشورهای گروه 20 روز پنج‌شنبه 26 مارس به ریاست خادم‌ الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاهی عربی سعودی به صورت مجازی تشکیل جلسه خواهند داد تا درباره تلاش‌ها در زمینه مبارزه با کرونا گفت‌وگو و تبادل نظر کنند.

در این نشست راه‌‌های هماهنگی تلاش‌های جهانی برای مبارزه با کرونا و کاهش پیامدهای انسانی و اقتصادی آن نیز گفت‌وگو خواهد شد.

براساس آماری که تا ساعت 11 به وقت گرینوویچ روز چهارشنبه ارائه شد تا کنون 427 هزار و 940 نفر در 181 کشور جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

پیش از این بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا، شامگاه یکشنبه 15 مارس 2020 در تماسی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان، درباره تلاش‌های جهانی در زمینه مقابله با ویروس کرونا و ضرورت همبستگی جهانی برای رویارویی با این بیماری فراگیر گفت‌وگو کرده بود.

ولی‌عهد سعودی در این گفت‌وگو بر ضرورت یافتن سازوکاری برای هماهنگی تلاش‌های جهانی در این زمینه و در چارچوب گروه 20 که سعودی ریاست آن را بر عهده دارد، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید