یک خانواده هندی نوزاد خود را کرونا نامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احتمالا اولین چیزی با شنیدن نام کرونا به ذهن شما بیاید، ویروس کووید 19 است. در مرحله بعد شاید نام یک آبجوی معروف، تاج خورشید، شهری در آمریکا، شهری در اتریش و یک ترانه قدیمی یادتان بیاید، اما جالب است بدانید از امروز یک نوزاد هندی را هم باید به این فهرست اضافه کنید، زیرا که یک خانواده هندی این نام را برای دختر تازه به دنیا آمده‌شان انتخاب کردند.

ساعاتی پس از آنکه نارندا مودی، نخست‌وزیر هند برای مقابله با ویروس کرونا دستور محدودیت رفت و آمد در این کشور را صادر کرد، در زایشگاه بیمارستان شهر گوراکپور ایالت اوتار پرادش، دختری به دنیا آمد که خانواده‌اش تصمیم گرفتند، نام او را کرونا بگذارند.

نیچ ثریباتی، عموی این نوزادکه او را کرونا نامید، درباره دلیل انتخاب این نام گفت که ویروس کرونا، همه مردم را با هم متحد کرده و آنها را به اقدام دسته‌جمعی علیه این ویروس واداشت و به این دلیل این نام برای نوزاد این خانواده انتخاب شد.

او در ادامه گفت: «اگر چه این ویروس خطرناک جان افراد زیادی را در جهان گرفت، اما بسیاری از عادات خوب را نیز در میان مردم نهادینه کرد.»

آقای ثریباتی انتخاب نام کرونا برای دختر تازه به دنیا، پس از مشورت با والدینش و تعدادی از افراد خانواده انتخاب شده و مردم نباید از کرونا بترسند، بلکه باید به دستورالعمل‌های صادره از سوی حکومت گوش فرا دهند و «این کودک نماد وحدت ملت در مواجهه با ویروس خواهد بود.»

کادر بیمارستانی در ابتدا از نامیده شدن این کودک به اسم کرونا، شگفت‌زده شدند اما پس از شنیدن دلایل خانواده از این نامگذاری استقبال کردند.

براساس آمارهای رسمی تا روز سه‌شنبه 24 مارس 2020 در کشور 140 میلیونی هند تنها 519 مورد ابتلای قطعی به کرونا ثبت و 10 نفر بر اثر این ویروس جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید