کاهش محدودیت‌ قانونی مبارزه با شیوع کرونا در چین پس از توقف روند ابتلا به این ویروس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های بهداشتی چین روز سه‌شنبه 24 مارس 2020 از مرگ 7 نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا و ابتلای 78 مورد جدید به این ویروس خبر دادند.

به گفته مقام‌های بهداشتی چین اغلب مبتلایان جدید شامل افرادی است که از خارج به این کشور بازگشته‌اند.

پس از متوقف شدن روند ابتلای بیماران به این ویروس در چین نگرانی مقامات بهداشتی پکن اکنون به شیوع مجدد آن از طریق بازگشت کسانی که این ویروس را از کشورهای دیگر با خود حمل کرده و به خانه خود بر می‌گردند.

پکن روز سه شنبه اعلام کرد در پی متوقف شدن روند ابتلا به ویروس کرونا، محدودیت‌های قانونی مربوط به مبارزه با شیوع ‌این ویروس در استان هوبئی خاستگاه اصلی آن را کاهش داده است.

پس از چین کره جنوبی نیز اعلام کرد، طی 24 ساعت گذشته نسبت مبتلایان به coronavirus دراین کشور کاهش چشمگیری داشته و مقامات بهداشتی این کشور از تسلسل شیوع این بیماری جلوگیری کرده و ویروس را به محاصره و کنترل در آوردند.

سئول روز گذشته اعلام کرد، 76 مورد جدید ابتلا به کرونا در سراسر این کشور ثبت کرده است.

وزارت بهداشت چین در بیانیه‌ای اعلام كرد، همه 7 مورد مرگ در شهر ووهان، که مركز انتشار این ویروس بود، اتفاق افتاد.

این وزارت افزود:«شهر ووهان برای اولین بار و پس از 5 روز از زمان متوقف شدن شیوع بیماری در چین، شاهد یک مورد ابتلا به ویروس کرونا بود.

اما در استان هوبئی که خاستگاه این ویروس است، مقامات محلی این استان روز گذشته محدودیت‌ها قانونی مربوط به مبارزه با شیوع کرونا را داده و برای اولین بار به افراد قرنطینه اجازه داده شد که شهر را ترک کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید