رشد 13 درصدی مرگ و میر بر اثر کرونا در تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت بهداشت ایران با تاکید بر اینکه در هر 10 تا 12 دقیقه در ایران یک نفر بر اثر کرونا جان می‌بازد، از رشد 13 درصدی مرگ و میر بر اثر کرونا در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، کیانوش جهانپور درباره آمار مرگ و میر در تهران گفت: « آمار رشد 13 درصدی موارد مرگ و میر در تهران درست است و در برخی استان ها کمتر یا بیشتر از این است. تعداد فوتی‌ها در چند روز اخیر سه رقمی شد و امروز هم به طور میانگین هر 10 تا 12 دقیقه یک ایرانی جان خود را در اثر این بیماری از دست می‌دهد»

او همچنین درباره دلیل عدم اعلام آمار تفکیکی استانی گفت: «ممکن است در برخی استان‌ها نسبت مرگ و میر نسبت به کل افراد مبتلا بالا به نظر آید. استان هایی هم داریم که برعکس است و تست بیماریابی بیشتری انجام شده است و لذا در آن استان‌ها اختلاف فاحشی در موارد مرگ و میر نسبت به کل استان‌ها وجود دارد. عدم اعلام آمار روزانه تفکیکی استان ها نیز به این جهت بود که انگیزه و رقابت منفی در استان‌ها ایجاد نشود.»

جهانپور روز سه‌شنبه 24 مارس 2020 از شناسایی 1762 مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ 1284 نفر خبر داد. با این حساب تعداد مجموع مبتلایان به 24811 نفر و فوتی ‌ها به 1934 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید