آمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 74 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وحیدالله مایار سخنگوی وزار صحت عامه (بهداشت) افغانستان شامگاه سه‌شنبه 24 مارس تایید کرد، در 24 ساعت گذشته 32 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت هرات در غرب کشور ثبت شد.

مایار اضافه کرد، با ثبت این موارد تازه تعداد مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 74 نفر رسید که تنها در ولایت هرات هم مرز با ایران 53 مورد ثبت شده است.

در همین حال، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه (بهداشت) افغانستان سه‌شنبه 24 مارس در نشست خبری در کابل گفت، وضعیت ولایت هرات در غرب افغانستان جدی است «قیود روزگردی» از روز چهارشنبه 25 مارس در این ولایت اجرا می شود. ولایت هرات هم مرز با ایران یکی از آسیب پذیرترین ولایت های افغانستان در بخش شیوع ویروس کرونا است.

فیروز اضافه کرد، براساس پیش بینی سازمان جهانی بهداشت، احتمال دارد که 16 میلیون جمعیت افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شوند و 110 هزار نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان دهند.

فیروز ادامه داد، براساس پیش بینی سازمان جهانی بهداشت، ممکن است از 16 میلیون جمعیت افغانستان مبتلا به کرونا، هشت میلیون آن علایم کرونا داشته باشند و از این میان 700 هزار نفر آن نیاز دارند به شفاخانه ها مراجعه کنند.

وی علاوه کرد، براساس این پیش بینی، احتمال دارد که 210 هزار نفر که به شفاخانه ها مراجعه خواهند کرد به مراقبت های جدی نیاز خواهند داشت.

وزیر بهداشت افغانستان تاکید کرد، این آمار و پیش بینی سازمان جهانی بهداشت یک احتمال است، «اگر ویروس کرونا را جدی بگیریم، متحد باشیم، باهم علیه کرونا مبارزه کنیم به توصیه های بهداشتی توجه جدی کنیم» این مدل پیش بینی سازمان جهانی بهداشت در افغانستان اتفاق نخواهد افتاد.

فیروز هشدار داد، اگر مردم و سایر نهادهای دولتی، خصوصی و بین المللی با وزارت بهداشت افغانستان همکاری نکنند به توصیه های بهداشتی توجه نشود، این مدل پیش بینی سازمان جهانی بهداشت در افغانستان اتفاق خواهد افتاد و این پیش بینی یک رقم «تکان دهنده و هشدار دهنده» است و باید جدی گرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید