کانادا از شرکت در المپیک ژاپن انصراف داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمیته المپیک و پارالمپیک کانادا اعلام کرد به دلیل تحولات مربوط به ویروس کرونا، ورزشکارانش را برای شرکت در المپیک 2020 ژاپن به این کشور نخواهد فرستاد. پیش از این استرالیا هم چنین تصمیمی گرفته بود.

رئیس کمیته المپیک کانادا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «این تصمیم دشوار» درباره عدم اعزام ورزشکاران کانادایی به توکیو را اتخاذ کرده و از کمیته بین‌المللی المپیک خواست به دلیل انتشار ویروس کرونا، این بازی‌ها را تا سال آینده به تعویق بیاندازد.

کمیته المپیک کانادا همچنین اعلام کرد که این تصمیم اتخاذ شده، حمایت کامل ورزشکاران، فدراسیون‌ها و دولت کانادا را جلب کرده است.

این کمیته خواستار تصمیم‌گیری سریع‌تر درباره سرنوشت این دوره از بازی‌ها شد. توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک پیش از این گفته بود که به تعویق انداختن المپیک توکیو در حال بررسی است و تصمیم نهایی در این‌باره در چهار هفته آینده اتخاذ می‌شود.

علیرغم نگرانی‌های جهانی درباره انتشار ویروس کرونا و پیامدهای آن، کمیته المپیک ژاپن گفته که همه برنامه‌هایش برای برگزاری المپیک را براساس جدول زمان‌بندی شده پیش می‌برد. براساس جدول زمانی فعلی المپیک ژاپن از 24 ژوئیه 2020 تا 9 آگوست 2020 در شهرهای مختلف این کشور برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید