عبدالله زاویه عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس به علت ابتلا به کرونا درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله زاویه یکی از سردبیران «خبرگزاری فارس» نزدیک به سپاه پاسداران روز دوشنبه 23 مارس 2020 براثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان «بقیه‌الله» تهران درگذشت.

خبرگزرای تسنیم در گزراشی ضمن تایید این خبر نوشت «سید عبدالله سید احمدی زاویه از روزنامه‌نگاران با سابقه کشور و سردبیر شیفت بامدادی خبرگزاری فارس، که به ویروس کرونا مبتلا شده بود ظهر امروز در بیمارستان بقیه‌الله تهران درگذشت.»

به گفته تسنیم «زاویه کار روزنامه‌نگاری را از سالهای میانی دهه 60 آغاز کرد. او ابتدا پس از طی دوره‌های آموزش عکاسی در سال‌های ابتدایی فعالیت خود به عکاسی خبری در روزنامه رسالت مشغول بود اما بعدها به نوشتن روی آورده و خبرنگاری به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب کرد.»

زاویه در روزنامه‌های «رسالت، جام‌جم و جوان» آثار خود را منتشر کرده و بیش از 15 سال در خبرگزاری فارس در سمت‌های مختلف مشغول به کار بود.

او همزمان در دانشکده خبرگزاری فارس در مقاطع مختلف تدریس می‌کرد. گفتنی است در اکتبر 2013 یاسر جبرائیلی معاون پژوهش و آموزش خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران از اخذ مجوز رسمی تاسیس دانشکده رسانه برای این خبرگزاری خبر داد.

مجوز ابتدائی خبرگزاری فارس برای سعید نجار نوبری سال 1378 «مدیرکل وقت روابط عمومی دادگستری استان تهران» به عنوان مؤسسه فرهنگی فارس صادر شد و نوبری در بهار سال 1382 این مؤسسه را به مهدی فضایلی، حسن مرادی دادخواه و حسن شیرازی زاده فروخت.

نخستین سردبیر این مجموعه بیژن مقدم بود. در سال 1387 مهدی فضائلی با واگذاری سهام خود به حمیدرضا مقدم‌فر از مؤسسه فرهنگی فارس خارج شد.

به این ترتیب حمیدرضا مقدم فر سومین مدیرعامل این خبرگزاری شد. مقدم فر تا سال 1390 در این سمت باقی ماند و بعد از آن جای خود را به سیدنظام‌الدین موسوی (مدیر مسوول سابق روزنامه جوان) داد.

دولت آمریکا سال گذشته میلادی، 2019، سپاه پاسداران را به فهرست سازمان‌های تروریستی خود افزود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید