راند پال عضو مجلس سنای آمریکا به کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر راند پال یکی از سناتورهای جمهوری خواه عضو مجلس سنای آمریکا روز یکشنبه 22 مارس اعلام کرد که نتیجه آزمایش کرونای این سناتور مثبت نشان داده است .

این سناتور آمریکایی پیشتر برای تعیین بوجه‌ای از سوی دولت جهت پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرده بود.دفتر راند پال اعلام کرد نماینده‌ای که قبلا علیه برنامه تعیین بودجه برای مبارزه با کرونا انتقاد کرده بود اکنون در قرنطینه به سر می‌برد.

چند روز پیش سناتورهای آمریكایی برای نجات اقتصاد این کشور كه توسط اپیدمی جهانی Covid-19 به سختی ضربه خورده است، بر روی برنامه‌ای هزار میلیارد دلاری كار می كنند. پال حداقل دو بار علیه چنین بودجه فوری رای داده است.

سناتور راند پال که 57 سال دارد، سومین عضو مجلس نمایندگان آمریکاست که به بیماری کرونا مبتلا می‌شود.

پیش از راند پال، دو عضو دیگری به نام‌های بن مک آدامز از ایالت یوتا و ماریو دیاز-بالارت از فلوریدا با این بیماری مبتلا شده و هر دو در قرنطینه هستند.

دفتر این سناتور آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کرد، وضعیت جسمانی راند پال خوب است و در حال حاضر در قرنطینه قرار گرفته است.

این سناتور گفته است به یاد نمی‌آورد، با کسی که به این بیماری مبتلا شده باشد تماسی برقرار کرده است او طی این مدت فقط به محل کار خود رفت و آمد می‌کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس شامگاه یکشنبه این خبر را مخابره کرد و دقایقی بعد، پال در حساب توییتری‌اش ابتلای خود به بیماری کووید- 19 را تأیید کرد.

وزارت بهداشت آمریکا شامگاه یکشنبه اعلام کرد، طی یک روز گذشته 13931 نفر در سرتاسر این کشور کرونا گرفته و 94 نفر نیز جان خود را از دست داده اند. با اثبت آمار جدید، شمار مبتلایان و فوتی ها بر اثر کووید19 به ترتیب، به 38,138 و 396 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید