تعطیلی مراکز خرید و تعلیق پروازهای مسافری هواپیمایی در امارات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت و حفاظت از جامعه و هیئت ملی مقابله با بحران و امور اضطراری امارات متحده عربی شامگاه یکشنبه 22 مارس در اقدامی پیشگیرانه جدید به عنوان بخشی از تلاش‌های این کشور برای مهار شیوع ویروس کورنا، تصمیم گرفت کلیه مراکز تجاری، مراکز خرید و بازارهای آزاد که شامل فروش ماهی، سبزیجات و گوشت بجز بازارهای عمده فروشی ماهی، سبزیجات و گوشت، را ببندند.

همزمان اداره کل هواپیمایی مسافربری امارات متحده عربی از تعلیق همه پروازهای مسافربری خود برای مدت زمان دو هفته خبر داد.

وزارت بهداشت وحفاظت از جامعه و هیئت ملی برای امور اضطراری و بحران اعلام کرد اسنثناهایی فروش مواد غذایی در برخی تعاونی‌ها، مغازهای غذایی، سوپر مارکت‌ها، و داروخانه‌ها برای مدت دو هفته باز هستند این قانون استثنائی نیز در معرض بررسی و ارزیابی است و پس از 48 ساعت اجرایی خواهد شد.

همچنین وزارت بهداشت امارات مقرر کرد که رستوران‌ها از پذیرش مشتریان خودداری کرده و فعالیت کاری و ارائه خدمات آنها تنها از طریق رساندن غذا به مشتریان در خانه‌ها صورت می‌گیرد.

تعلیق همه پروازهای مسافربری

شرکت هواپیمایی امارات از لغو و تعلیق تمامی پروازهای مسافری خود از روز چهارشنبه 25 مارس میلادی خبر داد.

روز شنبه امارات متحده عربی از تعطیلی موقت سواحل عمومی، پارک ها، استخرهای خصوصی و عمومی ، سینماها و سالن‌های ورزشی به طور موقت از روز یکشنبه و به مدت دو هفته خبر داد.

وزارت بهداشت و حفاظت جامعه و هیئت ملی مدیریت اضطراری و بحران تاکید کرد که این تصمیم به منظور کاهش شیوع ویروس کرونا صورت گرفته و با توجه به شرایط در معرض بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت به تصویب خبر داد.

گفتنی است همزمان با شیوع گسترده و ویروس کرونا بسیاری از ایرلاین‌های فعال در سراسر جهان پروازهای داخلی و خارجی خود را لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند تا بدین ترتیب بتوانند به قطع زنجیره انتقال و انتشار این ویروس خطرناک و مرگبار کمک کنند.

در همین راستا شرکت هواپیمایی امارات که بدون شک یکی از بزرگترین و فعالترین ایرلاین‌های جهان به شمار می‌رود، شامگاه یکشنبه 22 مارس 2020 اعلام کرد که به طور موقت تمامی پروازهای مسافری و بین المللی خود را از چهارشنبه 25 مارس سال جاری میلادی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای این کشور لغو کرده و به حالت تعلیق درخواهد آورد.

شیخ احمد سعید، مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیمایی امارات، در گفت‌وگو باگلف نیوز گفت: «ویروس مرگبار کرونا که جهان را به قرنطینه برده و تمامی کشورها را مجبور به بستن مرزهای خود با سایر کشورها کرده است، تبعات منفی، مشکلات سنگین و بحران های مالی متعددی را برای شرکت‌های هواپیمایی سراسر جهان به وجود آورده است».

او افزود:« به عنوان یک ایرلاین بین المللی با توجه به آنکه تمامی کشورها مرزهای خود را بسته و مقررات سخت گیرانه‌ای را برای ورود هواپیما و مسافران خارجی وضع و اجرا کرده‌اند، ما در شرایطی قرار گرفته ایم که دیگر قادر نخواهیم بود به ادامه پروازهای بین‌المللی و مسافربری خود ادامه دهیم.»

مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیمایی امارات افزود: «ما به دقت شرایط کشورهای مختلف جهان و قوانین مربوط به ترددهای هوایی آنها را بررسی کرده و به محض آنکه شرایط مهیا باشد، به سرویسدهی و خدمت رسانی به مسافران خود ادامه خواهیم داد».

او تاکید کرد: پروازهای باری مشمول این تصمیم جدید نخواهند شد و به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

این ایرلاین اماراتی مستقر در دبی هر ساله میلیون‌ها مسافر را به مقاصد بین المللی مختلفی در سراسر جهان جا به جا و منتقل می‌کرد ولی حالا به نظر می رسد که به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس خطرناک و مرگبار قرار گرفته و تمامی خطوط هوایی خود را به حالت غیرفعال و تعلیق در آورده است.

امارات متحده عربی پیشتر اعلام کرده بود که مرزهای خود را به تمامی مسافران خارجی به غیر از شهروندان اماراتی و دیپلمات‌ها خواهد بست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size