قانون منع آمد و شد شبانه در کویت برای مقابله با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

انس الصالح رئیس هیأت وزیران و وزیر کشور کویت شامگاه شنبه 21 مارس پس از تشکیل جلسه فوق‌العاده با اعضای شورای وزیران این کشور اعلام کرد، به دلیل شیوع ویروس کرونا، قانون منع آمد و شد شبانه در سراسر کویت وضع شده است. این قانون از روز یکشنبه 22 مارس از ساعت 17 تا ساعت 4 بامداد اجرایی خواهد شد.

هیأت وزیران کویت این تصمیم را با هدف مقابله با شیوع کرونا اتخاذ كرده و اعلام كرد تا اطلاع ثانوی برقرار خواهد بود.

الصالح طی یک کنفرانس مطبوعاتی که شامگاه شنبه شنبه با حضور شیخ احمد ناصر المحمد الصباح و خالد الروضان وزیر تجارت و صنعت برگزار شد، گفت این تصمیم در چارچوب مقابله با پیامدهای ویروس جدید کرونا گرفته شده است.

او افزود:«این تصمیم به دنبال مشاهده نوعی عدم پایبندی برخی افراد به قوانین پیشگیرانه صادر از وزارت بهداشت و دیگر نهادهای کشور گرفته شد».

الصالح گفت: کابینه دولت تصمیم گرفت تعلیق کار را در کلیه مؤسساتی که قرار بود تا روز 26 مارس پایان یابد را به مدت دو هفته دیگر تمدید خواهد کرد.

اعلام امنیت در زمینه‌ مواد غذایی

در همین حال خالد اروضان وزیر تجارت و صنعت در سخنانی تأکید کرد ، ذخایر مواد غذایی در راستای برنامه استراتژیک دولت کاملا ایمن است و مواد غذایی به مقدار فراوان در کشور فراهم شده است.

او گفت از همه می خواهیم که مواد غذایی را بیهوده جمع نکنند به ویژه که با تهیه کنندگان هماهنگی کامل کردیم و همه مقدمات را فراهم کردیم بنابرین دلیلی برای نگرانی یا ترس از کمبود مواد غذایی وجود ندارد.

الروضان اظهار داشت، ما بر آگاهی شهروندان و پایبندی آنها به مقررات و قوانین برای مقابله با این بحران حساب می‌کنیم . برای اینکه عده‌ای کمی که به این قوانین پایبند نیستند بر آن شدیم تا قونینی را وضع ‌کنیم.

در همین حال ریحان الصباح وزیر بهداشت کویت روز شنبه از بهبود 5 مورد جدید از بیماران کرونایی خبر داد که تعداد موارد بهبود یافته در این کشور به 27 مورد رسید.

وزارت بهداشت کویت اعلام کرد، 17 مورد از ابتلای به ویروس کرونا جدید در این کشور ثبت شده است که با این تعداد جدید شمار مبتلایان در این کشور به 176 نفر رسیده است.

کویت همچنین در راستای این تصمیمات که برای مقابله با کرونا اتخاذ شده، تعطیلی مدارس، مراکز آموزشی و ادارات دولتی را نیز دو هفته دیگر تعطیل کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم