نخستین مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان تایید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 22 مارس 2020 تایید کرد، اولین بیمار ویروس کرونا در ولایت بلخ در شمال کشور جان باخت.

وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارت به رسانهها گفته است، این فرد 40 سال سن داشت و دچار بیماری قلبی نیز بود.

برخی منابع از جان باختن یک نفر دیگر ابتلا به ویروس کرونا در ولایت هرات در غرب افغانستان نیز خبر داده اند، اما وزارت بهداشت این کشور هنوز این خبر رسماً تایید نکرده است.

از سوی دیگر، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 22 مارس در نشست خبری در کابل گفت، آمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 34 نفر رسید که دو دیپلمات خارجی نیز شامل اند.

فیروز اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 10 مورد جدید به ویروس کرونا در ولایت‌های کابل، قندهار، هرات، بلخ و غزنی افغانستان به ثبت رسید.

به گفته او، دو دیپلومات خارجی بیرون از افغانستان به ویروس کرونا ابتلا شدند و در پایگاه نظامی بگرام تحت درمان اند. او گفت، همچنان آزمایش دو نماینده مجلس نمایندگان کشور مشکوک تشخیص شده است.

وزیر بهداشت افغانستان گفت، در 24 ساعت گذشته 97 مورد مشکوک به ویروس کرونا بررسی شدند که نتایج 10 مورد آن مثبت و متباقی منفی اعلام شدند که بیشتر موارد مثبت به ویروس کرونا در ولایت هرات است و این ولایت باید قرنطینه شود.

قابل ذکر است که ولایت هرات هم‌مرز با ایران یکی از آسیبپذیرترین ولایت‌های افغانستان در بخش شیوع ویروس کرونا قرار دارد که براساس گفته وزارت مهاجرین این کشور، روزانه بیش از 15 هزار مهاجر افغان از ایران وارد این ولایت می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید