ادامه روند شیوع کرونا و مرگ بیش از 12 هزار نفر در سراسر جهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

شیوع اپیدمی جدید ویروس کرونا که از آواخر دسامبر 2019 آغاز شد، تا ساعت 17.10 (به وقت گرینیچ) شامگاه شنبه 21 مارس، به مرگ 12 هزار و 725 نفر در سراسر جهان منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، از زمان شیوع این ویروس در آواخر دسامبر گذشته تاکنون بیش از 291 هزار و 420 مورد ابتلا به این ویروس در 165 کشور و منطقه مشاهده و ثبت شده است واین در حالی است که این تعداد مبتلا واقعیت کامل را نشان نمی‌دهد بلکه شمار زیادی از کشورها تنها به معاینه افرادی پرداختند که نیاز فوری به بستری داشتند و کسانی که به این ویروس مبتلا هستند و مشخص نشده‌اند، هنوز معلوم نیست.

کمیسیون بهداشت ملی چین روز یکشنبه اعلام کرد، این کشور برای چهارمین روز متوالی 64 مورد جدید از ابتلای به ویروس کرونا را ثبت کرد، این کشور پس از سه روز کاهش چشمگیر بار دیگر شاهد افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس شده است اما در عین حال وزارت بهداشت چین تاکید کرد که همه موارد ابتلای ویروس به جز یکی از آنها از خارج وارد چین شده‌اند.

چین روز جمعه 41 مورد ابتلا به کرونا را گزارش کرد. این کشور از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 81054 مبتلا و 3261 فوتی را ثبت کرده است.
مركز كنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در كره جنوبی اعلام كرد، این کشور روز یکشنبه 98 مورد جدید از ابتلا به ویروس كرونا را ثبت كرده است که با اضافه شده این عدد جدید، شمار مبتلایان به 8 هزار و 897 نفر رسیده است.

در کره جنوبی اعداد کلی مبتلایان روندی به جز روز شنبه روندی نزولی داشته است و این کشور در حال کنترل شیوع کرونا است.

منع آمدو رفت

در همین حال هند روز یکشنبه اعلام کرد که برای مهار ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن در این کشور به مدت 14 ساعت قانون منع رفت و آمد برقرار کرده است.

هند اعلام کرد که تاکنون 315 مورد ابتلای به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

نارندرا مودی نخست وزیر هند، در سخنانی برای مردم که چند دقیقه پیش از حساب توییتری او منتشر شد، با اعلام وضعیت منع آمد و رفت، در کشورش گفت، بگذارید همه ما بخشی از این قانون منع آمدو رفت باشیم این قانون یک نیروی اصلی و مهمی را برای مقابله با تهدید «Covid 19» یا کرونا اضافه خواهد کرد.اقداماتی که اکنون انجام می دهیم در روزهای آینده به ما کمک خواهد کرد».

متوقف کردن همه فعالیت‌های تولیدی

جوزپه كنته نخست وزیر ایتالیا شامگاه شنبه اعلام کرد که همه فعالیت‌های تولیدی در این کشور كه از نظر تأمین كالاهای اساسی برای مردم امری ضروری محسوب نمی‌شود را به تعلیق درآورده است.

ایتالیا روز شنبه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته رکورد جدید مرگ و میر بر اثر ابتلای به ویروس کرونا در سطح جهان را شکسته است. این کشور تنها در 24 ساعت 793 فوتی داشت که براساس آمارهای این کشور تعداد کل جانباختگان این کشور طی یک ماه گذشته به 4 هزار و 825 تن رسیده است ایتالیا که از یک ماه پیش شاهد شیوع ویروس کرونا بود، به عنوان متضررترین کشور جهان شناخته شد.

ایتالیا با اعلام 6557 مورد ابتلای جدید نشان داده که روند ابتلای به این ویروس در این کشور هنوز سیر صعودی داشته و مایه نگرانی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size