ژاپن شعله المپیک را تحویل گرفت؛ تنها بدون تماشاگر و کرونازده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژاپن روز پنج‌شنبه 19 مارس 2020 شعله المپیک را از یونان تحویل گرفت، اما بدون حضور تماشاگران.

این در حالی است که معمولا چنین مراسمی با حضور پرتعداد تماشاگران و گردشگران برگزار می‌شود، اما امسال اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با ویروس کرونا اجازه حضور هیچ تماشاگری را در این مراسم داده نشد.

ناوکو ایموتو، شناگر ژاپنی ساکن یونان در ورزشگاه خالی از تماشاگر پاناتینایکوس آتش از یونان تحویل گرفت و روز جمعه 20 مارس با آن وارد کشورش ژاپن خواهد شد. براساس برنامه‌ریزی‌ها این طی 121 روز شعله از 47 استان ژاپن عبور کند. شعله المپیک مسیر خود را از فوکوشیما در 250 کیلومتری شمال شرقی توکیو مسیر خود را آغاز خواهد کرد. این شهر در سال 2011 به دلیل سونامی دچار حادثه اتمی شد.

شعله المپیک در 24 ژوئیه به مراسم افتتاحیه المپیک که در ورزشگاه ملی جدید توکیو برگزار می‌شود، خواهد رسید.

اسپیروس کابرالوس، رئیس کمیته المپیک یونان به روزنامه «آس» اسپانیا گفت: «انتشار ویروس #کووید19 ما را ناچار به اتخاذ تصمیمات سخت و تغییر برنامه‌های از پیش تعیین شده کرد. متاسفم که شما نخواهید توانست به یونان سفر کرده تا در [مراسم] امروز همراه باشید.»

انتشار کرونا مراسم رساندن شعله به معبد کهن المپ را نیز تحت تاثیر قرار داد و در این مراسم که هفته گذشته برگزار شد، هیچ تماشاگری اجازه حضور نیافت.

علیرغم نگرانی‌های جهانی درباره انتشار ویروس کرونا و پیامدهای آن، کمیته المپیک ژاپن گفته که همه برنامه‌هایش برای برگزاری المپیک را براساس جدول زمان‌بندی شده پیش می‌برد. براساس جدول زمانی فعلی المپیک ژاپن از 24 ژوئیه 2020 تا 9 آگوست 2020 در شهرهای مختلف این کشور برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید