ترامپ: تجویز استفاده از داروی ضد مالاریا در درمان کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا، با فاش ساختن این امر که سازمان غذا و داروی آمریكا بلافاصله با استفاده از دارویی برای درمان كرونا موافقت کرده که در مورد درمان مالاریا به کار می‌رفت، توضیح داد كه این دارو به زودی با تجویز پزشکان در میان گروه‌های بزرگ؛ توزیع خواهد شد.

ترامپ پیش بینی کرد داروی مزبور تا پایان سال جاری در دسترس همه قرار گیرد. وی عنوان ساخت که این دستاورد پزشکی که دست یافتن به آن معمولاً سال‌های زیادی به طول می‌انجامد، بسیار به سرعت تولید شده است.

ترامپ تأکید کرد که تمام تلاش خود را برای خلاص شدن از کرونا انجام داده است که آن را «ویروس چینی» نامید.

او روز پنجشنبه 19 مارس، در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره تحولات مربوط به بحران ویروس کرونا، تأکید کرد که «ما موضوعی مهمتر از جان شهروند ان آمریکایی نداریم.»

رئیس‌جمهوری آمریكا با تاکید بر این كه «كرونا چیز بدی است كه همه دنیا را شگفت‌زده كرده است»، افزود: «اگر ما در مورد ویروس اطلاع داشتیم، می‌توانستیم آن را در کانون خود از میان ببردیم.»

ترامپ متعهد شد تا تلاش كند، اقتصاد آمریكا به سرعت نشاط و فعالیت خود را باز یابد.

رئیس‌جمهوری آمریكا از اجرای آزمایش‌های بالینی واكسن ظرف چندین هفته پرده برداشت و عنوان کرد این موضوع نشان می‌دهد، می‌توان به درمانی زودتر از واكسیناسیون، دست یافت.

پس از سخنان ترامپ، مقام رسمی سازمان غذا و داروی آمریكا اعلام كرد كه بیش از 10،000 دانشمند آمریكایی در تلاشند تا داروی بی خطر برای درمان کرونا، دست یابند.

این مقام مسئول ضمن طرح احتمال مطالعه داروهای موجود در درمان سایر بیماری‌ها، تاکید کرد احتمال استفاده از آنها برای درمان کرونا نیز بررسی خواهد شد.

او سایر ایده‌های درمانی مانند امکان استفاده از پلاسمای خون شخص بهبود یافته در معالجه بیماری دیگر از طریق تزریق را نیز مطرح ساخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size